Громадський активіст і син Героя Небесної Сотні Юрій Аксенин пікетував територію Києво-Печерської лаври. Він розповів, що московська церква відмовлялася провести службу за його батька - Героя Небесної Сотні Василя Аксенина.
Про це йдеться у відеосюжеті 5 каналу, пише molbuk.ua
Юрій Аксенин разом із однодумцями тримав плакат, на якому були дві різні світлини. На першій головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний вручає нагрудний знак "За сприяння війську" предстоятелю Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.
На другій - президент Росії Владімір Путін нагороджує митрополита Московської церкви в Україні Онуфрія державною нагородою РФ – орденом Дружби.
"Ось і вся різниця", - так промовисто був підписаний банер.
"Верховний головнокомандувач вручає нагороду нашому духовному головнокомандувачу - це я про верхню картинку говорю. Це достойна нагорода. Знизу ми бачимо нашого ворога, який вручає лідерові наших ворогів також нагороду. Тому віряни, які приходять сюди, мають зрозуміти ціну підтримки цієї церкви, - зазначив Юрій Аксенин.
Він також розповів, що московська церква відмовлялася проводити службу за його батька Василя Аксенина.
"Мій батько був поранений 20 лютого і помер 12 березня (2014 року - ред.). Я як вірянин ходив до багатьох церков і просив, щоби правили службу за здоров'я мого батька. І, на превеликий жаль, лише тоді зрозумів різницю між українською та московською церквами, коли московська церква навіть відмовлялася провести службу.
Я - голова громадської організації, яка об'єднує родини 98 Героїв України, і я можу сказати, в який день, в якій області і в якій церкві відмовляли. Ціна боротьби за незалежність нашої держави - це ціна життя мого батька і сотень тисяч таких, як він, які борються ціною свого життя за те, щоби ворогів на нашій землі не було", - додав Юрій Аксенин.
Як відомо, чернівчанин, Герой Небесної Сотні Василь Аксенин був важко поранений у Києві під час розстрілу демонстрантів цього дня 2014 року. Герой помер від отриманих травм у Польщі, де він перебував на лікуванні.
Передісторія
10 березня стало відомо, що Києво-Печерська лавра розриває договір про оренду будівель із УПЦ МП і вимагає звільнити приміщення.
29 березня УПЦ МП мала покинути Києво-Печерську лавру. На території заповідника зібралися віряни, відбулася літургія, також представники патріархату подали позов до суду через розірвання договору про оренду заповідника. У Мінкульті ствердили, що допоки Господарський суд не ухвалить рішення про забезпечення клопотання УПЦ МП, її представники не мають правових підстав перебувати на території Лаври.
30 березня стало відомо, що комісії Мінкульту, яка мала перевірити дві будівлі Лаври, перешкоджають віряни: представники УПЦ МП не залишили заповідник, а митрополита Павла викликали до СБУ. Також УПЦ МП все-таки провела в Києво-Печерській лаврі службу. Також митрополит московської церкви Павло Лебідь намагався вибити мікрофон в кореспондентки Еспресо. Поліція відкрила провадження за фактом перешкоджання діяльності журналістів біля Лаври.
30 березня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП до заповідника "Києво-Печерська лавра" щодо незаконності одностороннього розірвання договору. Також цього дня уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження 2013 року про передачу в безоплатне користування монастиря УПЦ МП будівель і споруд Києво-Печерської лаври.
Пізніше митрополит московської церкви Павло Лебідь заявив, що слідчі СБУ вручили йому підозру. Настоятель чоловічого монастиря церкви Московського патріархату, що до 29 березня мав договір із Національним заповідником "Києво-Печерська лавра", митрополит Павло (Петро Лебідь) підозрюється у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та виправданні російського збройного вторгнення до України. Згодом йому присудили два місяці домашнього арешту.
Уранці 19 квітня Комісія МКІП з приймання-передачі держмайна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" провела необхідні роботу. Віряни УПЦ МП перешкоджали, а потім намагалися потрапити в опечатаний корпус.
20 квітня прибічники УПЦ МП знову спробували перешкодити роботі комісії на території Лаври.
21 квітня Комісія Міністерства культури та інформаційної політики оглянула та опечатала Братський корпус на Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.