"Якість повітря сьогодні не найкраща, тому від довгих прогулянок варто утриматися", – обурилася днями чернівчанка Галина в одній із соцмереж. Як доказ – додала фото із даними популярного моніторингу якості повітря.
У коментарях під дописом жінки люди міркують, що це пов’язано із спалюванням сухої трави. Через це в області виникають масові пожежі. Лише за минулі вихідні (25-26 березня) гасили 11 таких пожеж.
Проте, як розповів "МБ" завідувач сектором державного екологічного нагляду і контролю атмосферного повітря Сергій ГОНЧАРУК, на території області не зафіксовано значного погіршення якості повітря.
– Спалювання сухого листя, трави негативно впливає на якість повітря. Часто люди палять також і побутові відходи: поліетиленові пляшки, посуд. Це дуже негативно впливає на стан повітря. Наразі у нас пожежонебезпечний період. Є заборона на спалювання сухої рослинності, за це передбачено штрафи. Та людей це не зупиняє, тому ми інколи бачимо, що на деяких вулицях повітря стає гіршим, – розповів Сергій Гончарук.
Пан Сергій каже, що часто бачить на різних моніторингових сайтах якості повітря критичні показники. Проте він не певен, що їм можна довіряти.
– Окремі моніторингові станції кажуть, що стан повітря справді поганий. Та я не готовий підтвердити, що це достовірні дані. Нам незрозуміло, чиї ті станції і хто за ними стежить. Ми не проводимо свого моніторингу, тому можу лише сказати, що це нормально, коли якість повітря в окремі години то гірша, то краща. Ми бачимо, що загальна картина не є критична, – додає С. Гончарук.
Спеціалісти екологічної інспекції Карпатського округу самостійно не досліджують стан повітря. У Чернівцях вони співпрацюють із центром гідрометеорології. Центр щомісяця надає звіт щодо якості повітря у місті.
– Згідно з тими відомостями, що у нас є, критичного забруднення чи значного погіршення стану якості повітря ми не бачимо. Місцевий центр з гідрометеорології встановив стаціонарні пости спостереження на території Чернівців, тому нам щомісяця надають інформацію щодо стану забруднення повітря. Також ми консультуємося з їхніми спеціалістами. Тому, за нашими даними, все у межах норми, – додає спеціаліст інспекції.
Штрафи за паління сухої трави:Під час спалювання сухої трави у повітря виділяється велика кількість небезпечних речовин – бензопірен, діоксини та важкі метали.
Штраф за порушення вимог пожежної безпеки:
для громадян – 1530 – 4590 грн;
для посадових осіб – 4590 – 15300 грн.
У період дії воєнного стану паління трави можуть кваліфікувати як диверсію. За це можуть позбавити волі строком до 15 років.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-04-2023, 12:48
0
894