Новини Буковини
З введенням в дію Дністровської ГАЕС Буковина ввійде в число промислових регіонів держави. Про це повідомив голова облдержадміністрації Михайло Папієв в ході наради з питань фінансування та введення в промислову експлуатацію першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС за участю голови правління ВАТ "Укргідроенерго" Семена Поташника.
За словами Михайла Папієва, Чернівецька область – аграрна, однак введення в дію Дністровської ГАЕС виведе Буковину в число промислових регіонів держави, а після введення в дію семи однотипних агрегатів стане найбільш потужним об’єктом на європейських теренах та увійде в десятку наймасштабніших проектів гідроенергетики світу. "Дністровська ГАЕС, зазначив М.Папієв, за великим рахунком – це енергобезпека і енергоефективність України, енергетична європейська інтеграція".
"Відтак, з її запуском, вирішуються, в тому числі, чимало і соціальних проблем, - сказав М.Папієв. - Зокрема, відрахування до місцевих бюджетів, спрямування коштів на соціальну інфраструктуру території, робочі місця і зарплати мешканців Новодністровська і навколишніх сіл. Майбутнє нашого краю залежатиме від того, наскільки ефективно та швидко буде розбудовуватися другий і третій енергоблоки гідроакумулюючої електростанції, після чого вона стане прибутковою". Про це повідомляє прес-служба ОДА.
Довідково:
Дністровська ГАЕС є однією з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій. Її будівництво було розпочато у 1983 році. Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного резерву електроенергії. Встановлена електрична потужність Дністровської ГАЕС (7 насосів-турбін) у генераторному режимі має складати 2268 МВт, у насосному режимі — 2947 МВт. Проект станції передбачає встановлення семи однотипних гідроагрегатів. Загальна кошторисна вартість будівництва складає 5,8 млрд грн. На першому гідроагрегаті Дністровської ГАЕС у 2010 році планується виробити 240 млн кВтг електроенергії. Також прийнято рішення про введення в 2011 році другого, а у 2012 – третього гідроагрегатів. Загалом на станції передбачено введення 7 гідроагрегатів загальною потужністю близько 2,5 млн кВт.