15 червня о 16:30 в Печерському районному суді м. Києва розпочнеться попереднє судове засідання у справі за позовом рухівця Володимира Волосюка до Президента України Віктора Януковича про захист честі і гідності. У своїй позовній заяві В.Волосюк наголошує, що Глава держави, заявивши 27 квітня у Страсбурзі про заперечення Голодомору як геноциду Українського народу, зганьбив честь і гідність позивача і вчинив акт наруги над знищеними мільйонами людей. Про це повідомляє прес-служба Народного руху України.
В.Волосюк просить суд винести рішення, яке зобов´яже Президента вибачитись публічно перед позивачем та Українським народом.
Разом з тим, у В.Волосюк наголосив: "Своєю заявою Янукович прямо порушив норми Закону України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" від 28 листопада 2006 p., перша стаття якого однозначно стверджує: "Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом Українського народу", а стаття 2 наголошує: "Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, як геноциду визнається наругою над пам´яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним"".
Також позивач відзначив, що Президент проігнорував рішення Апеляційного суду Києва від 13 січня п.р., який визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у "геноциді української національної групи в 1932-33 pp. шляхом штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення".
"Своєю заявою Янукович фактично протиставив свою думку позиції українського народу та міжнародного співтовариства в угоду своїм московським господарям, Янукович не лише вчинив протиправне діяння, - а й цинічно, на державному рівні здійснив наругу над пам´яттю мільйонів замучених українців. Тому для мене невизнання самим Президентом України Януковичем В.Ф. голодомору як репресій сталінського режиму проти українського народу від чого загинуло десять мільйонів людей - є образою моєї честі і гідності і наругою над знищеними мільйонами людей в такий злочинний спосіб. Це стосується честі нашої батьківщини - України і в цьому поступитися - означає її зрадити", - підкреслив позивач.