RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Приїду, то прогуляюся Гравітоном, між дворами»: директор підприємства з Чернівців пішов добровольцем на війну


Наша розмова з Тарасом Меленчуком відбувалася в перерві між пострілами артилерійської установки.

Про це йдеться у публікації "МБ"



"Отримали бойові завдання, треба виконати, – пояснив офіцер. – Артилерія відіграє надзвичайно важливу роль як під час оборони, так під час наступу. Недарма її називали "богом війни". Дуже допомагає аеророзвідка, яка надає координати й коригує вогонь. Прикриваємо наші підрозділи, знищуємо ворожу піхоту й техніку. Робимо все швидко та влучно. Російські окупанти дуже відчувають це на собі, даємо їм добре прикурити. Не засиджуємося довго на одному місці, постійно пересуваємося, щоби ворог нас не засік. На війні кожен рід військ важливий, кожен виконує своє завдання. Танкісти, розвідники та аеророзвідники, артилеристи, снайпери, піхотинці… Щоби мати результат, необхідно працювати єдиною командою".

"У нашій бригаді всі добровольці"

Росія напала на Україну 24 лютого, а 26-го Тарас Меленчук уже прийшов до військкомату. Він закінчив військову кафедру ЧНУ, здобув звання офіцера-артилериста. У 2014-2015 роках одним із перших пішов воювати на Донбас. Пройшов такі гарячі точки, як Дебальцеве, Шахтарськ, Степанівка, Савур-Могила…

– Я не міг спокійно сидіти вдома, коли ворог напав на нашу землю. Це був мій обов’язок як офіцера, що присягав на вірність українському народу. Так, по-моєму, повинен чинити кожен чоловік, який поважає себе. Комусь треба бути тут, захищати свою країну, свою родину, – вважає військовий. – Найпатріотичніші українці пішли в перші дні війни. Скажімо, у нашій 44-й артилерійській бригаді всі добровольці. Ми стримуємо російську орду. Хоча багато хто хоче виїхати на наших плечах. Не хочу більше чути: "Я б пішов воювати, але…" І наводить десятки причин. Це не спрацьовує. Зрештою, кожен робить свій вибір. Щоправда, і не кожен може тут бути. Якщо людина прийшла воювати, але їй страшно, вона не може виконати навіть мінімального завдання, тож краще не мати такого бійця. На початку війни спостерігався бум патріотизму, кожен намагався щось зробити для армії. Зараз війна стала буденністю, люди звикли, тому все пішло на спад, у тому числі й волонтерський рух.

Та ми від цього особливо не страждаємо, всього вистачає. В армії немає жодних проблем із забезпеченням. Ми не голодуємо, спраги не відчуваємо.

"Працюємо по 14-16 годин на добу"

Тарас Меленчук пройшов навчання у Німеччині та Естонії, де досконало опанував стрільбу на сучасних артилерійських установках за натівськими стандартами.

– Це дуже гарний досвід і чудова наука, – запевнив артилерист. – Натівські війська воюють зовсім по-іншому. Ми намагалися запозичити їхній досвід. Наші військові надзвичайно швидко все опановують, виходить навіть краще, ніж в їхніх. Інструктори дивувалися, казали, що в українців талант до військової справи. Та у нас просто немає вибору й часу. Бо ми воюємо і маємо все добре знати, інакше втратимо здоров’я або навіть життя. Раніше ми стріляли зі старих артилерійських установок, що дісталися нам у спадок від Союзу. Зараз уже воюємо на сучасних західних. Це як пересісти з "жигулів" на "мерседес". Нові установки комфортніші, точніші, далекобійні. Хоча й делікатніші, вимагають постійного догляду.

На запитання, що найважче на війні, старший офіцер батареї, помовчавши, каже: "Дуже важко фізично. Наш підрозділ працює по 14-16 годин на добу, а буває і по 18-20. Залишається зовсім мало часу, щоби поспати й привести себе в порядок. Сумую за своєю родиною, яка мене підтримує, за мирним життям. За більш ніж рік війни я був удома лише два дні, перед поїздкою на навчання. Сумую за роботою, за гравітонівцями. Вдячний їм за підтримку, добрі слова. Коли приїду в Чернівці, то обов’язково прогуляюся мікрорайоном, між дворами, будинками, дитячими майданчиками, поспілкуюся з людьми. Мені часто сниться, що я там. А ще більше часу приділятиму своїм батькам, які дуже хвилюються за мене".

Нашу розмову знову переривають. Через деякий час військовий зателефонував і зізнався: "У мене таке відчуття, ніби я на війні не рік, а все своє життя. За цей час усвідомив одну істину: треба виганяти наших так званих "сусідів" за будь-яку ціну. Інакше вони знову прийдуть. І ця війна дістанеться у спадок нашим дітям та внукам. Маємо зараз унікальний час, щоби змінити нашу історію і життя. Війна довго не триватиме.

Може, рік, може, півтора. Усі чекають на перемогу, думають, що після закінчення війни все одразу буде класно. Насправді це не так. Буде надзвичайно важкий період реабілітації для тих, хто виживе і повернеться. Я це вже випробував на собі після Донбасу. Треба буде звикати психологічно до мирного життя, а у військових дуже загострене відчуття справедливості. На фронті все зрозуміло, хто друг, а хто ворог. А після повернення додому виникатиме багато проблем. Або ми будемо триматися разом і підтримувати одне одного, або нас розтягнуть по різних партіях і пересварять між собою. Проте зараз головне, щоби закінчилася війна. А що буде далі, залежатиме не тільки від військових, а й від усіх українців".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Надія Будна
20-03-2023, 21:40
Коментарів 2 Переглядів 7 821

Теги -
Hаписав: самарська тетяна, Коментарів: 0, Новин: 0, 21 березня 2023 08:28
В новині:
Кому потрібна ця заказна "джинса"? Якщо це саме той Меленчук, чий батько Вася все життя просидів на тепленьких стільчиках зі своєю липовою інвалідністю та прихапав ЖРЕП-13, а потім багато років "грівся" на Чернівцітеплокомуненерго, то із синком його все зрозуміло. "Стаття" виглядає замовною на 200%. Певно, синок, до депутатства готується. mask

Hаписав: Павло, Коментарів: 0, Новин: 0, 21 березня 2023 21:02
В новині:
Так це його синок саме він керівник того приватного жеку на Гравітон і...і ця заказуха... по любому для чогось його готують....су..а задовбало що всюди у Чернівцях одне кумовство і родство...


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.