Журнал "Корреспондент" вп'яте публікує рейтинг найбагатших українців. Тих, хто незважаючи на кризу, що вирує в світі, зуміли подвоїти, а в деяких випадках і потроїти свій капітал.
Рінат Ахметов як і раніше, найбагатша людина СНД. Причому, пише "Корреспондент", найбагатшого росіянина він випереджає вже на $ 2 млрд. Це фінансовий рекорд останніх років донецького підприємця.
Фінансово-промислова група Приват потроїла свій капітал. За групою, до якої входять Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і Олексій Мартинов - рекорд України за темпами зростання вартості активів.
Сенсація року - Олексій Вадатурський. Його агрохолдинг Нібулон оцінений у суму понад $ 1 млрд. Він не просто найбагатший зернотрейдер країни, але і найактивніший інвестор галузі навіть у період кризи.
Практично всі активи в агробізнесі за час світового фінансового колапсу суттєво подорожчали. Сільське господарство України перетворюється на локомотив вітчизняної економіки.
Щорічний рейтинг Корреспондента лягає в основу інших оцінок статків найбагатших українців. Розрахунки для журналу проводять фінансові фахівці інвестиційної компанії Dragon Capital згідно із затвердженою в ній системою оцінки активів на основі ринкової капіталізації підприємств і методу порівняльних оцінок.
Корреспондент також зв'язується з кожним потенційним кандидатом на потрапляння до рейтингу для уточнення списку його активів.
Цікаві факти рейтингу:
Поріг входження до числа 100 найбагатших українців безпрецедентно низький - $ 25 млн.
Партія регіонів залишається найзаможнішою суспільно-політичною організацією. 17 людей зі списку ТОП-100 мають партквитки регіоналів.
Друга за заможністю - політична команда Юлії Тимошенко. У рейтинг від БЮТ увійшло - 12 мультимільйонерів.
Вперше в історії світового капіталізму в списку найбагатших людей країни виявився шеф спецслужби. У даному випадку - голова Служби безпеки України