Новини Буковини
Торік в області в порівнянні з попереднім 2008 роком валовий збір яблук та інших фруктів зріс удвічі, що є результатом вступу в товарне плодоношення молодих садів та, як наслідок, зростанням загальної урожайності більше ніж у 2 рази. Про це йшлося на засіданні круглого столу з питань садівництва, яке провело Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації за сприяння Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ).
На засіданні було звернуто увагу, що сучасний сад важко уявити без ефективного сховища продукції, а також тари відповідної якості. Фруктосховище – один з важливих елементів, який дозволяє досягти максимального прибутку від саду. По-перше, продовжується в часі присутність на ринку, по-друге, холодильник дозволяє подати на ринок товар в момент максимального рівня ціни на певний помологічний сорт плодів. Найбільш ефективним є холодильник з регульованим газовим режимом середовища. В даний час в області функціонують плодосховища загальною потужністю понад 14 тис. тонн одночасного зберігання плодів, в тому числі з регульованим газовим середовищем – на 9 тис. тонн.
Реалізація плодоовочевої продукції здійснюється в основному у свіжому вигляді та частково у консервованому вигляді. В області функціонують лише чотири заводи з переробки плодоовочевої продукції, які випускають обмежений її асортимент. Учасники круглого столу відзначили, що необхідно урізноманітнити переробку продукції садівництва, зокрема виготовлення джемів, варення, повидла, мармеладу, фруктового чаю, вина тощо. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Сьогодні садівництво в краї розвивається швидкими темпами - при 1,3 відсотка землеволодінь країни, Буковина має 4,9 відсотка садів України.