Десятого березня в Чернівцях поблизу зупинки "Дріжджзавод"
помер водій маршрутки №1А. У Чернівецькому тролейбусному управлінні повідомили, що протягом трьох місяців чоловік тричі перебував на лікарняному. Водієві було 62 роки.
Кореспондентка "МБ" поспілкувалася із начальником управління "Укртрансбезпеки" в області Віталієм ПОНОМАРЕНКОМ та дізналася, які норми для водіїв маршруток встановлені в контексті трудового графіка.
– Коли водій заступає на маршрут, він зобов’язаний пройти медогляд у лікаря або ж у медсестри. Медогляд передбачає, що медичний працівник візуально оглядає людину. Має звернути увагу, чи водій не перебуває у стані алкогольного або ж наркотичного сп’яніння. Також треба виміряти йому артеріальний тиск, пульс і з’ясувати загальний стан. Після того, як водій пройшов медогляд і в медперсоналу не виникло жодної підозри, він може заступати на маршрут. Медогляд є обов’язковим, – зауважує В. Пономаренко.
За словами Віталія Пономаренка, для водіїв міських перевезень допустима норма роботи складає 40 годин на тиждень.
– Рекомендована норма роботи водія складає дев’ять годин на день. Після чотирьох з половиною годин роботи водій повинен взяти перерву на 45 хвилин. Однак допускаються варіанти, коли щогодини протягом цих чотирьох годин, водій може робити перерву по 15 хвилин. Увесь цей час повинен зазначатися у його шляховому листі. Працівники "Укртрансбезпеки" можуть перевіряти графік роботи та відпочинку водія. Бувають як планові, так і позапланові перевірки. Однак у період воєнного стану всі планові перевірки заборонені постановою Кабінету Міністрів, – стверджує В. Пономаренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раптова смерть водія маршрутки у Чернівцях: головний судмедексперт області назвав причинуПосадовець закликав перевізників більш відповідально ставитися до укомплектування штату працівників.
– До прикладу, у перевізника є чотири водії. Один із них пішов у відпуску, а другий захворів. Фактично, маршрут залишається на двох людях. Це створює незручність для водіїв, адже тепер навантаження чотирьох фактично припадає на двох із них. Тому перевізник повинен забезпечувати необхідну кількість водіїв на підміну, – зауважує В. Пономаренко.
Начальник "Укртрансбезпеки" в області додав, що маршрутні транспортні засоби в місті не обов’язково повинні бути облаштовані тахографами, адже їх встановлюють лише на маршрутах, протяжність яких перевищує 50 кілометрів. Тому це більше стосується водіїв, які здійснюють міжобласні та приміські перевезення.
Офіційно
Південно-Західним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці формується комісія зі спеціального розслідування випадку смерті працівника комунального підприємства "Чернівецьке тролейбусне управління", повідомили в пресслужбі чернівецького відділення установи.
За попередніми даними, водій автобуса здійснював перевезення пасажирів на одному із регулярних міських маршрутів. Унаслідок різкого погіршення стану здоров’я втратив свідомість і помер.
Комісія зі спеціального розслідування Держпраці має встановити остаточні обставини та причину смерті працівника підприємства.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-03-2023, 10:40
0
4 428