9 березня українці згадували та вшановували видатного поета та основоположника української мови Тараса Шевченка. Серед маси дописів і привітань був вірш, який насправді не належить Шевченку. Він написаний київським письменником, який є прихильником "руского міра".
Про це повідомляють на сторінці антифейкової організації "Нота Єнота" у Facebook.
Що не так із фейковим віршем митця
9 березня в Україні відзначили 209 день народження Тараса Григоровича Шевченка. Як привітання користувачі мережі поширювали його цитати, художні роботи та, звісно ж, вірші.
У доробку Кобзаря є багато згадок про росіян. А в контексті повномасштабної російсько-української війни найбільше згадували його вірш:
"Отак подивишся здаля На москаля — І ніби справді він людина, Іде собі, мов сиротина, Очима — блим, губами — плям, І десь трапляється хвилина, Його буває майже жаль, А ближче підійдеш — москаль!".
Однак насправді цей вірш не належить авторству Тараса Шевченка.
"Сотні, якщо не тисячі людей і сторінок опублікували вірш, який приписали Тарасу Григоровичу Шевченку. Але він не автор вірша "Отак подивишся здаля на москаля". Автором є київський письменник Ян Таксюр", - йдеться в повідомленні "Ноти Єнота".
За словами фактчерекерів, цей вірш не вдасться знайти у збірках Шевченка та будь-де до 1995 року. Очевидно, що в цей час поет уже не писав, пішовши з життя набагато раніше.
Що відомо про справжнього автора вірша
Написав цей вірш письменник з Києва Ян Таксюр. Він відомий своїми проросійськими поглядами, критикою томоса про автокефалію ПЦУ і закону про мову, та прихильністю до "руского міра".
Таксюр працював на забороненому за російську пропаганду телеканалі КРТ, а згодом став ведучим на проросійському ютуб-каналі "Перший Козацький". За Таксюром так само помічалися підігрування російській пропаганді.
У березні 2022 року його затримала СБУ за звинувачення в державній зраді.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.