В одному з волонтерських центрів у Чернівцях виготовляють їжу для бійців. Буси, наповнені харчами, відправляють на передову мало не щотижня.
У центрі "МБ" погодилися розповісти про добру справу, яку тут роблять, проте попросили не вказувати його назви та адресу, пише molbuk.ua
"Як уявлю москаля, відразу стає легко махати сокирою"
Початок тижня. На територію саме підвезли свіжу свинину, і працівники відразу взялися до роботи. Свиня чимала – 160 кілограмів. Потім усе це у вигляді тушкованок поїде до наших бійців.
Пан Сергій – кремезний та неговіркий чоловік – завзято розрубує сокирою кістки та знімає шкіру. Справа ця нелегка, тож він аж спітнів. Проте, каже, для наших захисників готовий працювати. Наснаги додає ненависть до ворогів.
"Як уявлю перед собою москаля, то відразу так легко все йде, – каже пан Сергій. – Звідки тільки й беруться сили рубати те м’ясо".
Пані Оксана проворно нарізає свинину на шматочки. Для жінки ця робота звична, адже вона разом з іншими волонтерами відправили на фронт уже майже 15 тисяч банок тушкованок.
"Сало ми топимо на шкварки, з м’яса робимо тушкованку: як саму, так і впереміш із гречкою, квасолею. Не хвалюся, та виходить дуже смачно. Адже робимо з любов’ю, бо це – нашим захисникам. Хочемо, щоби хлопці були ситі. Нам зовсім не складно, адже працюємо на перемогу", – запевняє пані Оксана.
Для того, щоби перетворити величезну свиню на банки з тушкованками, працівники закладу витрачають півтора-два дні. Стають гуртом і не витрачають часу на зайві розмови. Кожен знає свою частину роботи. Під час праці суворо дотримуються санітарно-гігієнічних норм та правил приготування. Недарма з цих майже 15 тисяч банок, які везли на передову і влітку, жодна не зіпсувалася і не спричинила отруєння когось із бійців.
"Халтура не пройде"
"Тут халтура не пройде, – наголошує керівник центру. – Робимо як для себе, навіть краще. Ми не можемо зробити неякісно, адже це – для наших бійців. Тут має бути витримана вся технологія, передбачена для того чи іншого виробу".
Колектив працює на перемогу ще з 2014-го року. Випікають хліб, печиво, ковбаси, закривають тушкованки. Обсяг харчів, які відвезли на фронт за рік, вимірюють уже тисячами. Щомісяця обсяги передач різняться залежно від запитів захисників.
Найпродуктивнішим став червень: тоді відправили на фронт 600 хлібин, 110 кілограмів печива та 5,4 тисячі банок тушкованки. Потреба у цих харчах тоді значно зросла, бо ситуація на фронті була дуже складною. Тож щоби задовільнити запит бійців, люди працювали по 12-14 годин.
Колективу також допомагають небайдужі буковинці. До прикладу, свинину вже тривалий час закуповують у фермера з Кіцманщини, який збуває м’ясо за цінами, значно нижчими за ринкові.
"Він продає нам живу вагу по 95-100 гривень за кілограм. Ви ніде не візьмете на базарі свинину за такі гроші. Якщо знайдете по 130 гривень за кілограм – це буде велике щастя, – каже співрозмовник. – А може і ще більшу знижку зробити, якщо бачить, що у нас коштів не вистачає. А на все зараз треба багато грошей. Навіть така, здавалося б, дрібниця, як банки, теж потребує витрат: у серпні півлітрова банка коштувала шість гривень. За ці гроші можна було б придбати м’ясо. Тому ми дуже вдячні небайдужим людям, які нам допомагають фінансово, приносять банки".
Та й самі працівники центру, крім щоденної волонтерської праці, віддають гроші на закупівлю необхідного. Разом колектив зібрав для фронту уже кілька сотень тисяч гривень.
Цікаво, що жоден тут не розмовляє російською. Це їхній свідомий вибір.
"У нас усі – справжні патріоти. Інші тут не приживуться", – зауважує керівник.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
18-02-2023, 22:58
0
1 192