З першого лютого в усіх закладах середньої освіти міста працюватимуть поліцейські.
Вони відповідатимуть за дотриманням порядку на території освітнього закладу, пише molbuk.ua
Начальниця управління освіти міської ради Ірина Ткачук каже, що така потреба виникла після перевірки стану безпеки у школах, гімназіях та ліцеях. Загалом на послуги охорони з бюджету на 2023 рік виділили понад чотири мільйони гривень.
"Ми проаналізували стан безпеки в закладах загальної середньої освіти й з’ясували: є школи, які за батьківські гроші вже досить багато років організовують охорону закладу. Це неправильний підхід. Охорона потрібна, проте не за батьківські кошти", ‒ зазначає І. Ткачук.
У кожній школі за безпеку відповідатиме поліцейський
Відтак з початку лютого кожен заклад освіти буде мати охоронця, який під час навчального процесу стежитиме за порядком у закладі, здійснюватиме обхід на виявлення заборонних предметів та сторонніх осіб на території закладу. У місті діє 45 закладів загальної середньої освіти, відповідно, від охоронної служби буде 45 поліцейських.
"Кожен заклад має фінансову автономію, тому до цього, можливо, хтось вже мав договір з охоронною фірмою. За новим запровадженням, ми плануємо складати договір з Державною службою охорони при ГУНП в області", ‒ каже начальниця управління освіти міської ради.
Директорка Чернівецького ліцею №19 Уляна Легусова вважає, що охорона обов’язково потрібна, особливо у такий складний час.
"Охорона є надзвичайно важливою у такий нелегкий та небезпечний час. Вчителі та батьки будуть впевнені у безпеці дітей. Звісно ж, прекрасно, що знайшли кошти, аби забезпечити такі послуги для освітніх закладів", ‒ зауважує директорка Уляна Легусова.
"Охорона – це великий плюс для всіх шкіл"
Пані Уляна розповідає, що досі батьки самі забезпечували систему безпеки для дітей.
"Ми завжди розуміли, що охорона закладу – важлива. Вже близько 15 років ми дбали, щоб ліцей мав свого охоронця та систему безпеки – камери відеоспостереження. Переконана, що це гарна ініціатива, тим більше якщо в охороні працюватимуть підготовлені люди. Тому що батьки також неодноразово скаржилися на непрофесійність та неякісну роботу деяких працівників, що відповідали за безпеку закладу", ‒ зазначає Уляна Легусова.
Директорка Чернівецького ліцею №10 Оксана Попадюк теж погоджується, що охорона потрібна.
"Охорона потрібна. У нас в закладі вона працює, проблем немає. Ми фінансово автономні, тому самостійно вирішували, кого брати для охорони закладу. Наразі ми ще нового договору не склали, але в будь-якому разі заради безпеки це потрібно", – вважає Оксана Попадюк.
Мати Катерина, в якої двоє доньок навчаються у початковій школі, підтримує це. Каже, що охорона – це великий плюс для всіх шкіл.
"Після інциденту, що стався у жовтні у Чернівцях (біля школи №27 злочинець
застрелив поліцейську) батьки стурбовані й вважають, що охорона повинна обов’язково бути. У школі, де навчаються мої діти, працює охоронець з приватної компанії. Ми щомісяця з батьками збираємо кошти, щоб оплатити надані послуги служби охорони. Звісно ж, я тільки за, якщо за це турбуватися буде держава. Охорона – це великий плюс, а якщо це будуть професійні поліцейські, то ще краще", ‒ зазначає пані Катерина.
Тетяна – мати також двох доньок, які навчаються у середній школі, вважає, що в такий час – діти повинні бути у безпеці.
"Зараз у нашій школі охоронця немає, але я не проти, щоб вони були у закладах освіти. Дітям потрібна безпека. Особливо, якщо це будуть люди з поліції, вони знають, як надати домедичну допомогу, як діяти в непередбачуваних ситуаціях", ‒ каже Тетяна.
Зараз представники охоронної служби проходять інструктажі, триває робота з укладання договорів служби охорони з усіма школами.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-01-2023, 16:36
0
2 511