RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Сусідня з Буковиною Молдова обдумує вступ до НАТО


Вторгнення Росії в Україну спонукає Молдову замислитись над тим, щоб відійти від закріпленого конституцією нейтрального статусу та увійти до "ширшого альянсу".

Президентка країни Майя Санду в інтерв’ю POLITICO у відповідь на питання про можливий вступ до НАТО заявила, що Молдова зважує такий крок.



"Зараз йде серйозна дискусія про нашу здатність захищати себе, чи можемо ми зробити це самі, чи нам варто бути частиною ширшого альянсу. І якщо ми в якийсь момент як нація дійдемо висновку, що нам потрібно змінити нейтралітет, це має відбутися демократичним шляхом", — сказала вона.

У своїй відповіді Санду була обережна щодо назви цього альянсу і, аби не дратувати Путіна, не уточнила, чи йдеться про НАТО. Російський диктатор вже намагається дестабілізувати проєвропейський уряд Молдови і застеріг Молдову від подальшої військової співпраці з західними союзниками.

Хоча Молдова не є членом НАТО, вона співпрацює з організацією та робить свій внесок у миротворчі сили НАТО в Косово.

У вересні минулого року Санду разом з іншими лідерами зустрілася з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Нью-Йорку під час Генеральної асамблеї ООН. Міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску взяв участь у грудневій зустрічі НАТО в Бухаресті — це перший випадок, коли міністр закордонних справ Молдови брав участь у зустрічі міністрів НАТО.

На цій зустрічі союзники знову підтвердили підтримку Молдови, в тому числі через забезпечення підготовки молдовських сил оборони. Сусідня Румунія, член НАТО, також особливо зацікавлена у збільшенні військового співробітництва.

Найбільш явною перешкодою для подальшої інтеграції Молдови є те, що всередині країни, у сепаратистському регіоні Придністров’я, базуються російські солдати.

Тим не менш, військовий розрахунок стає дедалі більш актуальним. Молдова опинилася в небезпечній близькості від воєнних дій, розпочатих Росією в Україні торік. Лише минулого тижня на півночі країни знову знайшли уламки ракет. Атаки на енергетичну інфраструктуру в Україні також призводять до відключення електроенергії в Молдові.

Як зауважує видання, Молдова мусить діяти делікатно: з одного боку залишаючись вірною своїй прозахідній та європейській траєкторії, з іншого боку — не провокуючи Росію, яка може застосувати військову силу.

Санду заперечує будь-яке сприйняття того, що крок Молдови щодо зміцнення своєї оборони — або шляхом збільшення власного військового потенціалу, або шляхом налагодження тісніших відносин з іншими союзниками — є провокаційним, наголошуючи, що саме Росія, а не Україна чи Молдова, є агресором.

"Молдова — мирна країна. Це не Молдова почала війну проти своїх сусідів. Російській пропаганді вдалося переконати частину населення, що нейтралітет означає, що вам не потрібно інвестувати у свій оборонний сектор, що нейтралітет означає, що ви нічого не робите і у вас немає можливості захищати себе. Це неправильно", – сказала вона.

Президентка говорить, що її країна залишається дуже "вразливою" та піддається російській гібридній війні, яка здійснюється шляхом пропаганди та дезінформації, але на даний момент про військову загрозу не йдеться передусім через хоробрість і стійкість українців.

"Завдяки мужності та опору українців наразі ми не стикаємося з військовою загрозою. Ми стикаємося з низкою ризиків, але жоден із них не зрівняється з ситуацією в Україні та з ціною, яку платять українці", — наголосила вона.

Як повідомлялось, Молдова звернулася до союзників з проханням зміцнити можливості протиповітряної оборони країни на тлі війни, яку РФ продовжує в Україні.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
21-01-2023, 19:57
Коментарів 2 Переглядів 1 771

Hаписав: Болт, Коментарів: 0, Новин: 0, 21 січня 2023 21:44
В новині:
А для чого повії себе захищати. Дала кому треба і все.
Слухайте тут є пропозиція.
А мо Україна з Румунією анексують Молдову і поділитися між собою.
Усій Європі спати буде спокійно.

Hаписав: Болт, Коментарів: 0, Новин: 0, 21 січня 2023 21:49
В новині:
Молдова веде себе як сама дешева повія.
Чого вони до тепер не вступили до Румунії, як автономія?
Молдова несе пряму загрозу Україні та ЄС
Вони чуєте думають. Подавати заявку чи ні.
Та кому там думати.
Будете кадирівцям прати труси.


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.