На Буковині у 55-річної пацієнтки витягнули з ока гельмінта довжиною 10 сантиментрів.
Про це
повідомляє Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, пише molbuk.ua
Жінка звернулася напередодні до лікарні зі скаргами на почервоніння та набряк ока.
"Лабораторія серологічних досліджень ДУ "Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" ідентифікувала паразитологічним методом дирофіляріоз у пацієнтки 55 років, яка напередодні звернулась до ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" (офтальмологічне відділення) зі скаргами на почервоніння та набряк ока. У ході проведеної операції лікарі вилучили з коньюнктиви правого ока жінки дорослу особину(Dirofilaria repens) довжиною 10 см!" - повідомляють у центрі.
Зазначають, що дирофіляріоз -це небезпечне гельмінтозне захворювання, яке супроводжується тяжким ураженням усіх органів і систем організму людини (серце, очі, головний мозок).
Людина заражається тільки при укусі кровосисних комах, в основному комарів (можливо також гедзів, кліщів, бліх). Личинка з моменту укусу комара починає рости і через 6 місяців досягає у довжину до 15 см.
Клінічно захворювання проявляється запальними вузлами, що нагадують пухлину, в місці якої відчувається свербіння та печія. Гельмінт може мігрувати під шкірою пацієнта до декількох десятків см за добу. У людей гельмінт зазвичай вражає очі, повіки, голову, шию, руки.
Найчастіше дирофілярії видаляють при планових оперативних втручаннях, або випадково при видаленні атером та інших утворень шкіри, підшкірної клітковини тощо.
Заходи профілактики дирофіляріозу:
✅Виявлення та лікування від гельмінтів основного хазяїна паразита (собак, котів, лисиць), а також превентивно лікувати здорових тварин у вогнищах дирофіляріозу.
✅Забезпечення належного ветеринарного контролю за тваринами, що завозяться в Україну з ендемічних регіонів,також за бродячими собаками.
✅Знищення проміжного господаря-комарів(які є переносниками трансмісивних захворювань).
✅Захист від укусів комарів людини та домашніх улюбленців:застосування протимоскітних сіток, електрофумігаторів з інсектицидами, застосування репелентів.
✅Для захисту домашніх тварин використовувати спеціальні ошийники,що захищають від бліх та кліщів (які також є переносниками дирофіляріозу).
✅Власникам собак знати загальні симптоми захворювання тварин на дирофіляріоз, щоби вчасно звернутись за медичною допомогою.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
28-12-2022, 13:26
0
6 218