RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Кричить на дітей, цькує та принижує... Так відзиваються про вчительку Меджибізького ліцею частина батьків, де навчаються їх діти. Педагог навчає третьокласників початкової школи. Нещодавно четверо батьків звернулись із заявами до адміністрації закладу, правоохоронців та подали судовий позов проти вчительки.

Про це розповідає Суспільне.



Кричить та обзиває дурними

Батьки третьокласників показали фрагмент із одного уроку на відео. На ньому чути як вчителька спілкується з учнем та голосно кричить до нього.

— Я не казала цього слова писати, я не казала його записувати, воно вже є записане, безголов’я! Я казала в книжку дивитися зараз! Богдан, яке слово записане? Постав палець, покажи, де ми зараз працюємо? Ти мене вже дістав. Читай слово. Дивися в книжку, дурню, — так розмовляє на уроці педагог до учня.

Це один із двох відеозаписів уроку, який веде вчителька молодших класів початкової школи Меджибізького ліцею Валентина Іванишина. Його записав учень того класу — син Алли Козко, коли був на дистанційному навчанні. Після побаченого його мати вирішила подати до суду.

— З 1 вересня моя дитина говорить, що вчитель принижує всіх дітей. Кажу: “Синок, я тобі не вірю. Таке не може бути”. На другий день він сказав, що в нього болить нога, залишився вдома і каже: “Мамо, я тобі просто покажу як вчитель веде уроки", – розповідає Алла Козко.

Мама ще одного учня цього закладу каже, що її син також скаржився на вчительку. Навіть довелось відвідувати психолога.

— Ми перевели дітей на дистанційне навчання, тому що наш психолог зробила висновок, що їм не можна поки бачити вчительку, тому що в них важкий психологічний стан, — зізнається Крістіна Нетяга.

Діти кажуть, що дає запотиличників та тягає за одяг

Юлія Хапіцька — матір іншого третьокласника розповідає, що подібне ставлення до дітей триває з минулого навчального року.

— У листопаді минулого року в нас стався інцидент. Артем прийшов зі школи і сказав, що вчителька йому давала “підзатильника”. В нас відбувалася усна розмова, після якої вона сказала, що такого нічого не відбувалося, “поговоріть з сином, все добре в класі”. У вересні цього року з’явилося відео, як вона веде уроки. Після цього ми звернулися до вчительки, та вона нам нічого не пояснила, — додає Юлія.

А Інна Радаєва взагалі забрала сина з класу. Хлопчик розповів матері, що вчителька кричить до всіх у класі. Мати переконує, така ситуація вплинула на стан дитини і його поведінку. У третьокласника зникло бажання вчитися.

"Я вважаю, що ніякого булінгу не чинила"

Вчителька початкових класів Меджибізького ліцею Валентина Іванишина каже: відео, зняте одним з її учнів, бачила, і не знає причини того, чому четверо батьків учнів вирішили звільнити її з роботи.

— На протязі цілого дня вони себе так поводили, і на четвертому уроці я просто не втримала контроль. Так, я дуже шкодую, що я крикнула. Отже, я вважаю, що ніякого булінгу не чинила. Я втратила контроль над ситуацією і крикнула. Я намагатимусь такого не повторювати. І вважаю, що вони (діти та батьки — ред.) мене обмовили. З якої причини — не знаю. Чекаю, що в цьому розбереться суд, — суворо зазначила вчителька.

Подали на вчительку до суду

Батьки чотирьох учнів вирішили звернутися зі скаргою до директора ліцею та заявою до суду.

— Якщо судом буде встановлено провину у вчиненні даного правопорушення, на нашу думку, це є підстава на звільнення вчительки із займаної посади. Оскільки вчинення даного правопорушення є несумісним із викладацькою діяльністю, — розповів адвокат батьків Анатолій Яцишин.

Він додав, що вже й призначили дату суду. Засідання відбудеться 26 грудня у Летичівському районному суді. Окрім цього, звернулися до безпосередньо до директора навчального закладу, до Департаменту Меджибізької селищної ради, та в Управління державної якості освіти.

"Для мене було дивне таке звернення", — директор

Директор Меджибізького ліцею Сергій Дашевський зізнається, що отримав звернення від батьків. Наразі ж ведеться розслідування та вивчаються всі факти і матеріали, які подали батьки. Для цього в колективі сформували спеціальну творчу групу, яка має встановити винна вчителька чи ні.

— Це перший випадок звернення батьків з такого питання. Викладач працює у нас з 1998 року, і до цього часу подібних випадків не було. Для мене було дивне таке звернення, — додав Сергій Дашевський.

Кандидатка психологічних наук Наталія Чорна, яка була учасницею проекту "Ми проти булінгу", повідомила, що на час суду та внутрішнього розслідування у класі має надаватися певний психологічний супровід.

— Супровід має бути обов’язково. Надалі клас має контролюватися заступником з виховної роботи, адміністрацією школи, психологом. Можливе відвідування батьками занять та інші заходи, які може призначити адміністрація школи, – пояснила Наталія Чорна.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Алісія Давид
24-12-2022, 00:30
Коментарів 0 Переглядів 1 665

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.