У дитсадках Чернівців холодні батареї – діти мерзнуть. Генератори ситуацію не врятують, бо це дорого. Вихід – внести котельні, які обігрівають садочки, до об’єктів критичної інфраструктури.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 15 грудня, пише molbuk.ua
Найбільше потерпають дошкільнята, адже вони перебувають у дитсадках від ранку до вечора. У закладах викручуються, як можуть.
"Діти закутані, наче капустини"
У дитсадку №53 на вулиці Дарвіна малюків під час тривалих відключень електрики переводять до груп на першому поверсі – там тепліші кімнати. Також батьків просять добре одягати діток.
Останніми днями, коли електропостачання почали подавати ще на менший час, стало взагалі сутужно. Кухарі заледве встигають приготувати діткам їжу.
До прикладу, 12 грудня світло у мікрорайоні, де розташований ДНЗ №53, вимкнули близько 05.20. Кухарка встигла приготувати дошкільнятам на сніданок лише гречку та яйця. Увімкнули світло о 09.15, вимкнули об 11.00, і так майже до 16-ої години. Батареї за менш ніж дві години прогрітися не встигли. Тож дітям довелося сидіти у холоді практично ввесь день.
"Наш заклад обігріває велика котельня на вулиці Дарвіна, 4, – зазначає директорка ДНЗ №53 Орися Мойсюк. – Та коли світло вимикають на тривалий час, а потім вмикають лише на дві години, вода в батареях не встигає прогрітися. Як пояснили нам працівники котельні, за дві години вода прогрівається лише на 18 градусів. До дитсадка вона доходить удвічі холоднішою – прогрітою до дев’яти градусів. Коли ж світло є хоча б три-чотири години, вода прогрівається до 35-40 градусів, до нас доходить 20-25 градусів. Якби не відключали котельню від електроенергії, у групах було б тепло. А так діток доводиться одягати у кілька шарів одягу. Вони у нас зараз такі закутані сидять, наче капустини".
Генератор, на думку директорки, ситуації не зарадить. Адже і сам він, і його обслуговування занадто дороге, дитсадок його своїм коштом не потягне.
"Для нашого садка потрібен генератор потужністю хоча б 40 кіловатів. Вартість такого – 400 тисяч гривень. Зрозуміло, що нам це не по кишені, – каже Орися Мойсюк. – Окрім того, ще потрібно найняти окрему людину, яка б його обслуговувала: запускала, заливала паливо, чистила час від часу. Далі треба придбати все, щоби під’єднати генератор до розподільчого щита. Усе це коштує чималих грошей, яких у нас немає. То що, знову в батьків просити? Вони й так багато що фінансують у дитсадку, досить із них", – розмірковує диркторка.
Ситуація покращиться, якщо котельню не відключатимуть від світла хоча б протягом ночі, каже керівниця закладу. За ніч приміщення прогріються.
"Котельні не відключатимуть від світла"
Раніше мер Роман Клічук
пообіцяв, що котельні, які подають тепло до дитсадків, не відключатимуть від електропостачання. Їх віднесли до об’єктів критичної інфраструктури.
"Ми внесли котельні дитсадків, що розташовані у центрі міста, в критичну інфраструктуру, тож їх не вимикатимуть", – запевнив Клічук.
За словами мера, закупівля генераторів для дитсадків не розв’яже проблему.
"Генератор на садочок потрібен чималенький. А ще це доволі дорого, бо генератори споживають дуже багато пального", – сказав Клічук.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
16-12-2022, 22:39
0
2 028