* На правах реклами
Ворожі ракетні обстріли, спрямовані на об’єкти енергетичної інфраструктури, призвели до тривалих відключень світла в багатьох регіонах України. Необхідність знаходитися по кілька годин на день без електрики примушує шукати альтернативні джерела енергії — хоча б для підживлення портативної електроніки. Не дивно, що за останній час стрімко зріс попит на портативні зарядні пристрої. Наведемо декілька порад щодо вибору.Підбір ємності
Ключовий параметр зовнішнього акумулятора (power bank), на який у першу чергу звертають увагу покупці, — його ємність. Якщо подивитися у
каталог товарів, можна побачити, що на ринку представлено чимало недорогих варіантів ємністю менше 5000 мАч. Але купувати такі моделі є сенс тільки якщо йдеться про заряджання смарт-годинника, бездротових навушників чи старенького смартфону з батарею малої ємності. В сучасних смартфонах ємність акумулятора у 5000 мАч — вже майже стандарт.
Необхідно також враховувати, що жоден повербанк не віддає енергію повністю, його ККД становить до 90%, а решта енергії витрачається на роботу самого пристрою. Отже, моделі малої ємності не вистачить навіть на те, щоб повністю зарядити батарею сучасного смартфона, не кажучи вже про планшет. Саме тому більшість користувачів віддають перевагу варіантам ємністю від 15000, а то й від 20000 мАч.
Сила струму
На цей параметр іноді взагалі не звертають уваги, а дарма! Річ у тому, що якщо батарея смартфона вимагає струм силою 1,5 А, а телефон під’єднано до роз’єму, який віддає струм силою 1 А, то гаджет буде довго заряджатися. А от зворотна ситуація цілком нормальна — можна приєднувати смартфон до роз’єму з силою 2 А. Хвилюватися, що батарея телефона від цього "згорить" не варто — контролер смартфона регулюватиме силу струму. Якщо повербанк має два виходи, то зазвичай у них різна сила струму, наприклад, 1 А і 2 А.
Які функції вам необхідні
Сучасні повербанки мають багато додаткових можливостей. Деякі з них можуть стати у нагоді, інші — будуть зовсім непотрібними. Тут потрібно підбирати набір функцій під свій гаджет. Серед таких функцій наступні.
- Швидка зарядка — тут може йтися як про швидке заряджання під’єднаного гаджета, так і самого повербанка. У першому випадку потрібно, щоб смартфон або планшет підтримував цю технологію, інакше від функції не буде ніякої користі. У другому — наявність такої можливості дозволить набагато швидше заповнити ємність самого повербанка.
Бездротова зарядка — знов таки, ця зручна функція буде корисною, тільки якщо ваш гаджет підтримує відповідну технологію.
- Сонячна батарея — йдеться про вбудований фотоелемент, який дає змогу поповнювати заряд від сонячного світла. Щоправда, варто враховувати, що заряджатися у цьому випадку power bank буде доволі довго.
- Вбудований ліхтарик або світильник — за її наявності повербанк перетворюється на додаткове джерело світла, що стане в нагоді під час відключень електроенергії.
Чи можна використовувати повербанк для заряджання ноутбука?
Відповідь — так, але далеко не кожен. По-перше, і ноутбук, і повербанк повинні мати роз’єм USB 3.1 Type-C, розрахований на струм високої потужності. По-друге, ноутбуку для заряджання потрібен струм значно вищої напруги та сили, ніж для смартфона чи планшета. Краще подивитися ці параметри на наліпці на зарядному пристрої від ноутбука — повербанк мусить видавати не меншу напругу та силу струму. Зазвичай, це напруга від 12 В, а сила струму — 3–5 А. Ну і нарешті, зовнішній акумулятор повинен мати значну ємність — орієнтовно 30000 мАч. Повербанків, які мають такі характеристики, на ринку небагато, і коштують вони доволі дорого.
5-12-2022, 15:15
0
749