* На правах реклами
Анемія може розвиватися безсимптомно та виникає через різні причини, у тому числі на тлі хронічних захворювань. При цій хворобі знижується рівень гемоглобіну, потрібного для переносу кисню до клітин та забезпечення інших процесів. Представниці жіночої статі більш схильні до анемії, оскільки втрачають гемоглобін під час вагітності та менструацій.
Захворювання протікає у різних за важкістю формах. Наслідком анемії може бути гіпоксія, яка негативно відбивається на усьому організмі. Основний метод профілактики захворювання –
препарати заліза, які слід приймати у відповідності до інструкції.
Існує більше 400 видів захворювання, які розрізняються за ознаками. Найбільш поширеною формою є залізодефіцитна, яка складає 90% від зареєстрованих випадків анемії. Її причиною виступає дефіцит заліза, внаслідок чого не виробляється достатня кількість гемоглобіну. Цю форму часто спостерігають у вагітних жінок, оскільки у період виношування дитини організму потрібно вдвічі більше заліза. Також ця проблема спостерігається у дітей, які нераціонально харчуються.
Серед інших причин анемії спеціалісти виділяють наступні:
- Постійна крововтрата. Вона супроводжує низку захворювань, наприклад, геморой.
- Глисти. Наявність паразитів у кишківнику суттєво погіршує засвоєння корисних речовин. З цим явищем частіше усього стикаються діти. Хронічні хвороби інфекційного характеру, наприклад, туберкульоз.
- Анемія, як правило, не має яскравих зовнішніх проявів. Однак наявність певних симптомів слід розцінювати як тривожний сигнал. До них належить швидка втомлюваність, погіршення пам’яті, часта задишка, втрата апетиту і погіршення сну, блідий колір обличчя і темні кола під очима, депресія.
Деякі форми захворювання мають певні симптоми. Так, при залізодефіцитній формі виникає бажання з’їсти крейду, у куточках рота з’являються тріщини, які не реагують на проведене лікування.
Профілактичні заходи
Профілактика полягає у дотриманні режиму раціонального харчування, прийомі вітамінних комплексів та загальному зміцненні організму. Також потрібно включати до раціону продукти, що містять залізо та фолієву кислоту. Це насамперед м’ясо та печінка. Не рекомендується зловживати дієтами, спрямованими на втрату ваги, оскільки це може спровокувати виникнення анемії. Крім того, потрібно підтримувати нормальну роботу шлункового тракту, щоб забезпечити повноцінне засвоєння поживних елементів.
29-11-2022, 14:10
0
896