Коли свічки немає: 7 способів, які допоможуть при вимкненні світла

новини / Новини України / Війна з Росією / Лайфхаки
1 127
0

Щоденно українці залишаються без електроенергії через планові знеструмлення. Аби не сидіти у темряві, найчастіше запалюють свічки. Проте, постійне їх використання може бути шкідливим для здоров'я.



Світлодіодні ліхтарі

Такі ліхтарики дуже вигідні тим, що компактні та максимально економно витрачають електроенергію з акумулятора або батарейки. Термін їхньої експлуатації становить 30-50 тисяч годин.

Перевагою є також і ціна. Світлодіодні ліхтарі дешевше, ніж ті, що мають лампу розжарювання. Найпростіші моделі налобних світлодіодних ліхтарів можна знайти по 300 грн, потужні коштують понад тисячу гривень.

Гірлянди на батарейках

Ці гірлянди можуть працювати до 2-3-х днів на батарейках. Вони дещо гірше освітлюють за світлодіодні лампи, проте є непоганим варіантом, аби не залишитись у темряві.

Першу добу такі гірлянди горять яскраво, потім інтенсивність світла падає. Ціни на них стартують від 100 грн.

Гасова лампа

Часто ці лампи називають ще "туристичними", бо використовують їх для тривалих походів. Вони безпечні у побуті і прості у користуванні. Проте для цих ламп потрібно запастись гасом.

Термін горіння такого пристрою залежить від величини. Маленькі здатні працювати без дозаправки протягом 20 годин. Коштують такі від 650 грн за штуку.

Світлодіодна стрічка
Така стрічка може підключатись до постійного струму або працювати від батарейок. Вона здатна непогано освітити кімнату 15-20 кв. м.

Ціни на світлодіодні стрічки залежать від моделі і виробника. Найпростіші коштують від 70 грн, більш модернізовані - від 300 грн.

LED-світильники із USB-зарядом

Працюють такі пристрої від 2 до 8 годин, залежно від моделі пристрою. Легко заражаються від павербанка. Середня ціна на них становить 700 грн.

Домашні лампадки
Аналогом свічки є саморобні лампадки. Їх легко зробити з підручних засобів. Достатньо у невелику посудину чи банку налити будь-яку олію й опустити у неї гніт. Його можна зробити зі скрученої вати, або взяти шнурівку.

У кришці пробийте отвір, протягніть крізь нього гніт і закрийте посудину так, щоб частина гніту стирчала назовні. Після цього лампадка готова до використання.

Генератор
Найкращим, проте найдорожчим варіантом для освітлення будинку є застосування генератора. За його допомогою можна ще й зарядити мобільні чи павербанки, використовувати електроприлади. Проте ціни на бензинові генератори стартують від 15 тисяч гривень.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Знищили понад 1500 окупантів: за минулу добу на фронті - 223 боєзіткнень, - Генштаб
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
Два буковинські села без газу та весняна посівна кампанія: головні новини минулої доби
Планові знеструмлення: де на Буковині 30 березня не буде світла
Погода на Буковині 30 березня
Як поливати орхідею, щоб квіти були цілий рік: садівники назвали найкращий метод
Допомагають відростити довге волосся. 9 продуктів з високим вмістом біотину
Що можна зробити зі старого варення - як використати без ризику для здоров'я

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм