Відключення світла заважають працювати: експерт пояснив, чи має зберігатися зарплата

новини / Новини України / Війна з Росією
1 526
0

Через відключення світла багато українців, які працюють віддалено, не можуть виконувати свою роботу в повному обсязі.

За законом нести всі пов'язані з цим збитки повинен роботодавець, пояснив заступник голови Федерації профспілок України Олександр Шубін в коментарі OBOZREVATEL.



Експерт наголошує, що зникнення електроенергії – це вимушений простій, який відбувається не з вини працівника. Така ж ситуація у разі, якщо працівник під час повітряної тривоги йде у бомбосховище. В обох ситуаціях виплата зарплати зберігається.

"Вини працівника тут немає. Фактично це простій, який стався не з вини працівника. І підлягає оплаті відповідно до закону", – пояснює Шубін.

Якщо ж роботодавець не хоче оплачувати простій, він має забезпечити співробітника засобами для віддаленої роботи без електроенергії (генераторами, акумуляторами, ноутбуками з батареями, які довго тримають заряд, тощо).

"Забезпечення працівника, у тому числі й видатковими коштами, лежить на роботодавцеві. Це має бути прописано у трудовому договорі, а якщо цього немає у договорі, значить, відповідає роботодавець", – каже Шубін.

Водночас варто врахувати, що не у всіх роботодавців наразі є ресурс для забезпечення всіх своїх співробітників в умовах відсутності світла.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: