RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Мию посуд у мисці й рідко перу»: як чернівчани борються з «енергетичним терором»


Чернівецьку область похвалив сам прем’єр Денис Шмигаль як одну з тих, яка найбільше знизила споживання електроенергії.

Буковинці цим запишалися і ще більше намагаються економити. Як вони це роблять, йдеться у публікації "МБ" від 27 жовтня, пише molbuk.ua



"Купила гасову лампу"

Чернівчанка Леся Федоренко серйозно підготувалася до вечорів без електрики. Вона запаслася гасовою лампою, яку придбала у Львові. Каже, лампа та пів літра гасу обійшлися їй у 450 гривень.



"Вимикаю світло в приміщеннях, де не буваю. Іноді можу собі створити романтичну атмосферу і пити чай при свічках, – ділиться жінка своїм досвідом із читачами "МБ". – Для екстремальних випадків придбала собі гасову лампу і вже навчилася нею користуватися. Пральну машинку вмикаю після 23-ої години і намагаюся користуватися нею не так часто – раз на тиждень. Це, зрештою, і економія води. Її, до речі, в мене йде не так багато. Подумую закупити трохи картонного одноразового посуду на випадок, якщо будуть перебої з водопостачанням".

Чернівчанка Наталія Матюшина розповідає, що їхній родині заощаджувати не складно, тому що вони завжди економно використовували електроенергію, воду та газ.

"Вимикаємо зайве світло, електро- та газову плити відключаємо за 2-3 хвилини до готовності їжі, страва доготовлюється. Одразу закриваємо крани, щоби вода не витікала даремно. Посуд, до речі, миємо та споліскуємо в окремій посудині — так води йде менше, ніж під проточною.

Якщо раніше я чи не щодня випікала хліб та булочки, то зараз обходимося без домашньої випічки. Вранці вдягаємося і вже автоматично обираємо одяг, який не потребує прасування. Не використовуємо фен для волосся, плойки. Тимчасово відімкнули один холодильник: на вулиці вже досить прохолодно, і продукти так швидко не псуються", – переконана Наталія Матюшина.

"Стала рідше дивитися телевізор, стежу за тим, щоби в кімнатах, де зараз не перебуваю, не горіло світло. А якщо вмикаю, то лише одну настінну лампочку, а не всі. Встановила "економки" по 8 Ватт. Також у під’їзді часто не вмикаю світло, а ходжу з ліхтариком", – розповідає чернівчанка Олена.

"Готуємо макарони в термосі"

Своїми прикладами ощадливого використання електрики та води чернівчани діляться також і в соцмережах.

"Ще років із вісім тому перевів все на світлодіод. Уся ілюмінація споживає як півтори старої лампочки", – радить Андрій Дубінецький.

"Усе зменшили до мінімуму. Навіть не залишаємо техніку в режимі очікування, бо це теж споживання", – зауважує Марко Чорний.

"Навіть із розеток вимкнула кондиціонер, телевізор, подовжувачі з зарядками та інше. Ввечері вмикаємо лише найнеобхідніше", – пише Надія Лабанда.

"Повимикала зранку все з розеток. Жодного режиму очікування. Прийду й увімкну необхідне", – додає Тетяна Серебрянська.

"Вранці на пів години вмикаємо мультиварку для сніданку. Вдень – дві хвилини працює мікрохвильова піч, аби обід розігріти (варимо один раз на три дні). Ввечері – чайник: залити термос, заварити чай на ранок. Одна лампочка, більше й не треба. Телевізор – тільки подивитися новини. Ну, і мобілку заряджаємо. Та й усе. Прасування відкладене до кращих часів", – розмірковує Валерій Лапікура.

"А я взагалі не прасую. Купую засіб, яким бризкаєш – і все попрасовано. Погугліть – знайдете", – радить Тетяна Токаренко.
"Кава з турки, посуд мию руками", – додає Тетяна Коляса.

А на сторінці Чернівецького обласного центру туризму у Facebook діляться порадою, як економно зварити макарони … у термосі.

"Необхідну кількість улюбленої пасти засипте у попередньо прогрітий термос, посоліть, залийте окропом і закрийте кришку. За 15-20 хвилин можна куштувати", – радять у центрі туризму.





Також кореспондентка molbuk.ua прогулялася вечірнім містом та подивилася, чи економлять чернівчани електроенергію.

Раніше буковинців закликали мінімізувати використання електроенергії, особливо у пікові години споживання: 07.00-11.00 та 17.00-22.00. Просять вимикати найбільш потужні прилади (електронагрівачі, пральні машини, електропідлогу, мікрохильові та електродухові шафи, електрочайники, праски).

Також із 20 жовтня в місті почали вимикати вуличне освітлення з 20:00.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
30-10-2022, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 491


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.