RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


Вікторія Гусарова майже сім років займається порятунком птахів. Розповідає, що професію ветеринара-орнітолога опанувала самостійно.

Дівчина родом з Одещини. Десять років тому разом із чоловіком переїхала до Чернівців, йдеться в публікації "МБ".



Багато років жили у квартирі, а цього літа придбали в селі Горішні Шерівці будинок та переїхали. Тут побудували для птахів просторі вольєри.

– Ми приїхали з Ізмаїла. Коли одружилися із чоловіком, то зрозуміли, що це дуже мале місто, там немає роботи. А ми хотіли ближче до лісів, бо ж на Одещині лише поля. Ми просто глянули на карту й побачили Чернівці, де багато лісів, тож і вирішили сюди переїхати. Жили в орендованій квартирі на Кобилянської. Згодом я почала займатися птахами. Біля під’їзду знайшла голуба з поламаними лапками, в нього був рахіт. Зверталася у різні клініки, але ніхто не лікував птахів і не знав, що робити. Тоді я почала в інтернеті шукати різні форуми, групи. Знайшла волонтерів з іншої країни, вони мені все підказували. Після цього я почала вивчати все про птахів, читати літературу, контактувала з реабілітаційними центрами США, Німеччини, Британії. Так здобувала потрібні знання, – каже Вікторія.

– Адже треба знати, які ліки можна якому виду птахів, які необхідні дози. Бо одна мала помилка буде коштувати птаху життя.



"Була навіть пташка, що важила п’ять грамів"

Вікторія проводить у будинок та показує пташок, які в неї живуть. Тут і ластівка, і дрозд, і сова.

– Це одуд. У нього був поламаний хребет. Він не ходить. Вже понад рік тут живе. Сам не їсть, треба що дві години годувати. Це чиж, в нього було зламане крило. Тут два голуби. Одного із них я підібрала ще вісім років тому. Поруч його пара. Самка сидить на яйцях. Тут у нас дрозд чорний, він "новенький", зараз на лікуванні. Поки що не знаю, чи зможе літати, бо в нього крило поламане, забита лапа і черепно-мозкова травма. Це сова, вона після автотравми. Мені її люди привезли в дуже поганому стані, тривалий час тримали вдома без допомоги. Вона втратила око і зараз сліпа, – каже орнітологиня.



Йдемо на вулицю до вольєрів, де живуть більші птахи.

– Це галка, вона у нас вже третій рік. У неї була зламана кістка, тож не може добре літати. Грака, що з нею у вольєрі, я знайшла на смітнику в місті. Він був у жахливому стані. Зараз вже підлікувався, навесні зможемо його випустити на волю. В іншому вольєрі в нас живе канюк Борис. Він в однієї жінки примерз у курнику. Потім його забрала інша жінка, прив’язала за лапи й тримала на балконі чотири дні. Потім вже звернулася до мене, бо він нічого не їв, не пив. Ми його майже рік лікували, – каже дівчина.



– А нещодавно в нас був лелека. Він жив у сараї, трохи кульгав, мав стару травму. Він наївся сміття, виривав картон, скло. Був у дуже поганому стані, ми його прокапали, вилікували шлунок. Нещодавно його випустили на вулицю трохи погуляти. Він бігав-бігав і раптом полетів. У нього кільце на лапі з моїм номером телефону. Якщо щось трапиться, але його знайдуть, то люди зможуть зателефонувати, – розповідає Вікторія.



Лікувала дівчина різних птахів, навіть рідкісних. Чимало вже випустила на волю після реабілітації.

– Були в мене також маленькі соколи різного віку. Люди приносили. У них усіх були однакові проблеми – паразити, запалення і грибки в шлунковому тракті. Коли ми збудували цей вольєр, вони тут розліталися, навчилися полювати. Я їх випустила на волю. Стрижі були також. Була навіть золотомушка жовточуба – така крихітка, важила п’ять грамів. У неї була черепно-мозкова травма. Вона вижила, ми її в парку випустили, – каже зоозахисниця.



"Звертаються навіть з інших країн"

Щоб доглядати птахів, потрібно витрачати не лише багато часу, а й ресурсів. Як-от, їжі, ліків чи розхідних матеріалів для лікування. Допомагають часто волонтери, люди надсилають донати.

– Їжу для птахів замовляємо в інтернеті. Там можна купити мишей, щурів, комах та різні корми. Але від початку війни все дорожчає. І перебої з кормами є. Адже багато чого вирощували в областях, які зараз під окупацією. Щодо ліків, то в мене є ціла шафка з препаратами й різними розхідниками, як-от, шприци чи пелюшки. Грошима на це іноді допомагають небайдужі люди. Але ми цього завжди потребуємо. У нас вже є кисневий концентрат. Гроші на нього нам допомагали збирати люди з усієї країни. Для птаха кисень – це життя. Коли пташка хворіє, в неї виникає дефіцит кисню у крові, а це впливає на всі органи. Тому цей апарат допомагає полегшити її стан, – розповідає Вікторія.



До зоозахисниці звертаються люди не лише з інших міст, а й з інших країн. Вона ж завжди консультує, пояснює, як виходжувати хворого птаха.

А якщо є можливість, то забирає його до себе на лікування. Але приймає не всіх птахів.

Якщо це дуже поширені види, такі як голуби чи серпокрильці, вони не приймаються. Бо звернень по них дуже багато, а ресурсів для всіх немає. Пріоритет надає специфічним видам та важкості стану птаха.

– Люди дуже часто звертаються до мене по консультацію, і я залюбки їм допомагаю. Деяких птахів нам привозять сюди. Але є випадки, коли люди самі починають доглядати за птахом, не знаючи, як це потрібно робити. Наприклад, годують птахів дитячим харчуванням чи м’ясом, і їм гіршає від цього. А коли звертаються вже до мене, то буває запізно. Є й люди, які жорстоко поводяться з птахами. Знаходять і виставляють на ОLX, щоб продати. Буває, заходжу на сайт, а там пише: "Продам сову. Ціна – тисяча гривень". Я одразу телефоную людині й пояснюю, що законом заборонено продавати диких птахів. Інколи вдається вмовити віддати пташку фахівцям чи випустити на волю, – пояснює дівчина.



Жити поруч із птахами буває складно, але Вікторія любить їх.

– Буває, що потрібно кудись поїхати в місто, а якщо пташка маленька, її що дві години треба годувати. Тоді доводиться брати в "переноску" з собою. Маленьких птахів ми на ніч зачиняємо в клітки, вони там сплять. А от із совою жити в одній хаті складно. Вона в нас не літає, лише ходить. Але вночі може кричати, то спробуй заснути. Однак все одно я їх всіх дуже люблю.

Проконсультуватися з орнітологом можна за телефоном: +380932358873 (писати чи телефонувати через вайбер/телеграм)

Щоб допомогти коштами птахам:
5218 5722 2208 6162





Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
22-10-2022, 11:53
Коментарів 0 Переглядів 2 196

Теги -


У патрульній поліції області зазначили, що рух транспорту не ускладнено.


До великої війни Василь Паламар розводив бджіл
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Заплатила втричі дорожче. Блог Аліни Книжник
Ця історія вкотре доводить, настільки важливо бути уважним і все перевіряти
Нові «сторожові вежі» для України. Блог Ярослава Волощука
Важко не помітити, що останнім часом значно зросла ефективність протиповітряної та протиракетної оборони ЗСУ.
ВІДЕО Переглянути все відео

Ліквідовувати наслідки падіння уламків БпЛА допомагали родичі, сусіди та місцева влада

Отримайте найкращі послуги з будівництва СЕС - звертайтеся до "ДімТек"!

Звітний концерт зразкової вокальної студії "Шарм"(19.05.2023р.).

Якщо у вашій дитині ховається справжній артист, ви мрієте вийти за рамки домашніх концертів, хочете розвинути талант свого чада і показати його всьому світу – приходьте у зразкову вокальну студію "Шарм"! С

Наскільки розвинена ця сфера в Україні, як мали би бути обладнані такі машини і що важливо під час транспортування хворих, нам розповів засновник компанії Ambulance-Express Віктор Оманчуковський.

Будь-яка автономна каналізація – це сучасна альтернатива примітивним вигрібним ямам – септики і біосептики з одно- і двоетапним принципом очищення, – пояснюють у компанії BUROVIK.

Стрімко здобуває авторитет компанія KIT, яка релокувалася на Чернівеччину з Харківщини, де зарекомендувала себе однією із кращих.
Де і як провести дитячий випускний у Чернівцях?*

Вартість квитка з дитини: 595 грн у будні, 675 грн – у вихідні.

Замовити піцу можна на сайті https://prontopizza.ua/chernivtsi/, в додатку або за номером: +380504770029, +380673770029.
• Теги