У Чернівцях у приміщенні неподалік мерії відкрили "ЯМаріуполь" - центр підтримки для переселенців з Маріуполя та Маріупольського району.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Люди зможуть отримати тут гуманітарну та соціальну підтримку, юридичну, медичну, психологічну консультацію, відновити документи.
На час вирішення своїх питань батьки мають змогу залишити дітей в ігровій кімнаті, де за ними наглядатиме вихователь.
Сюди можна прийти з будь-яким питанням та отримати консультацію чи допомогу. Також тут допомагатимуть із працевлаштуванням. А щоби відвідувачі почувалися як удома, у центрі працюють саме мешканці Маріуполя.
Це вже 14-ий такий центр в Україні. Вони відкриваються у тих містах країни, де перебуває найбільша кількість маріупольців. Такі центри вже працюють у Запоріжжі, Дніпрі, Вінниці, Києві, Хмельницькому, Івано-Франківську, Калуші, Одесі, Львові, Черкасах, Тернополі.
Відкриття відбулося сьогодні, 18 жовтня. Завітало багато людей.
Вони навідалися за гуманітарною допомогою – продуктами, ліками, засобами гігієни тощо.
Маріуполець Сергій працює волонтером у кімнаті, де видають гуманітарну допомогу. Каже, Чернівці дуже гарне місто, йому тут подобається. У Маріуполі прожив усе життя, працював меблярем. Коли росіяни увірвалися в місто, розграбували його майстерню повністю: забрали транспорт, все обладнання. Чоловік із дружиною виїхав ще в березні, тому що залишатися далі було небезпечно. Чи ціле зараз його помешкання, навіть не знає. Мріє швидше повернутися додому і відновити красу рідного міста.
Також люди очікували в чергах до фахівців за столиками, де їм допомагали розібратися з документами та іншими важливими питаннями.
На відкриття завітав ініціатор проєкту, мер Маріуполя Вадим Бойченко.
"Ми щомісяця замовляємо в наших операторів мобільного зв’язку білінг (автоматизовану систему обліку наданих послуг – ред.) і дивимося, де сьогодні перебувають наші маріупольці. Тоді вирішуємо, де відкрити черговий центр для них. Зараз на Буковині перебуває близько тисячі маріупольців, хоча ця кількість змінюється.
Наразі є 14 центрів, ще плануємо відкрити такі в Ужгороді та Рівному. Для нас дуже важливо, щоби маріупольці відчували допомогу. У цих центрах будемо напрацьовувати стратегію відновлення нашого міста. Наші партнери з USAID (США) наймають архітекторів, які уже починають працювати над цим. Я ознайомився з першими такими зразками бачення майбутнього Маріуполя. Буде дуже гарне європейське сучасне українське місто!
Ми почали цей рух відкриття центрів наприкінці квітня, коли людей вивозили перші евакуаційні автобуси на підконтрольну частину України. Партнерів, які нам допомагали, ставало все більше й більше. Вони залучили більш як 200 мільйонів гривень інвестицій. Це донори з України, а також Великої Британії, США, Швейцарії. Залучені й державні кошти. Зокрема, ще до лютого ми отримали субвенцію від держави на будівництво басейну. Встигли спорудити першу чергу. Ці гроші нам залишили, і ми їх сьогодні трансформуємо в допомогу маріупольцям. Дуже вдячні міськраді Чернівців за те, що надала нам це чудове приміщення і всіляко допомагала з відкриттям центру", – сказав Бойченко.
"Для Чернівців це велика відповідальність. Громада та я особисто готові сприяти. Україна відбудується, а ми в цьому допоможемо", – зазначив міський голова Роман Клічук.
Адреса центру:
Центральна площа, 1 (вхід з вулиці Івана Франка)
До теми:
Центр "ЯМаріуполь" планує зосередити увагу на допомозі саме маріупольцям. Але мешканцям інших міст постійно допомагає департамент соціальної політики міської ради. Також у місті працює чимало волонтерських гуманітарних пунктів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
18-10-2022, 20:43
0
3 995