Під час масованого ракетного російського обстрілу України три ракети РФ пролетіли територією Молдови, незаконно перетнувши її повітряний простір. Проте Молдова обмежилася тим, що послові Росії вручили ноту протесту.
Такі "скромні" дії Молдови пояснюються тим, що вона дуже боїться Росії, вважає військовий експерт Олег Жданов. Про це він сказав у своєму щоденному огляді військової ситуації на своєму You-Tube-каналі, пише molbuk.ua
Зокрема, на запитання підписників, чому Молдова не збила ракети, якщо вони пролетіли її територією, Жданов відповів:
"На превеликий жаль, Молдова не має чіткої позиції, що робити з РФ. Вони дуже бояться Росії. Не відмовляються від російського газу.
Так, війну вони осуджують, анексію наших територій осуджують. Ще двічі просили російські війська піти з території Молдови. От і все. Ну, типу, привідкрили двері і сказали: "Може, ви підете?" Їм відповіли: "Та пішли ви!" І вони зачинили двері. Ось таким утрованим способом можна пояснити позицію Молдови.
А збити російську ракету – це для них "страх і жах, бо що тоді зробить Росія?" Вони викликали російського посла, вручили йому ноту протесту, на цьому поставили собі "плюсик" у розпорядку дня. Як барон Мюнхгаузен: "З восьмої до десятої години – подвиг". От приблизно так само і Молдова.
Справді, на жаль, замість того, щоби підняти ПВО і шарахнути ці ракети, які незаконно перетнули їхній повітряний простір, вони викликали посла і вручили йому ноту протесту. У цьому вся Молдова", - підсумував Олег Жданов.
Що відомо:
Раніше повідомлялося, що під час масованого ракетного обстрілу України 10 жовтня щонайменше три ракети пролетіли над територією сусідньої Молдови.
Віцепрем’єр та МЗС Молдови Ніку Попеску доручив викликати для пояснень посла Росії.
Пізніше на сайті Міноборони Румунії повідомили, що три ракети, що пролетіли над територією Молдови вранці 10 жовтня, були випущені із західної частини тимчасово окупованого Росією Кримського півострова.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.