З першого вересня на Буковині запрацювали вихователі безпеки.
Хто вони такі та чим займаються, дізнавалася кореспондентка "МБ".
За словами старшої інспекторки сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернівецького районного управління поліції Юлії МОЙСИ, на Буковині є вже два вихователі безпеки: один – у Чернівцях, а інший – у Кельменцях.
Налагодили контакт як з батьками, так і з дітьми
– Серед обов’язків ювенального поліцейського: проведення попереджувальних та виховних бесід з дітьми, батьками, профілактика з неповнолітніми, які мають конфлікти із законом; проведення у навчальних закладах лекцій, бесід щодо правової просвіти, профілактика булінгу, – розповідає пані Юлія.
– До нас майже щодня надходять дзвінки з проханнями завітати не тільки в навчальні заклади, а й в інші установи з профілактичними заходами. Найбільше все ж надходить запитів від педагогів, з проханням розповісти про права та обов’язки школярів, вплив алкоголю, наркотиків, цигарок на організм дитини, про адміністративну і кримінальну відповідальність підлітків, – каже.
За словами лейтенантки поліції, школярам дуже подобаються такі лекції.
– Дітки не тільки уважно нас слухають, а й ставлять багато запитань та діляться своїми історіями. Кожен ювенальний поліцейський закріплений
за територією та навчальними закладами, – додає інспекторка.
Побачили поліцейських та кинулися в обійми
Кореспондентка "МБ" побувала на одному з уроків вихователя безпеки.
Приходимо до школи №30 у Чернівцях. У школярів ще тривав урок, правоохоронці готуються до проведення своєї лекції. Складають столи та дістають знешкоджені вибухові предмети: гранати, протитанкові міни.
Щойно малеча побачила поліцейських, відразу почала махати руками.
– Вони нас люблять, – усміхається поліцейська Юлія.
Начальник сектору ювенальної превенції Чернівецького районного управління поліції Руслан ЄНАКІ наголошує, що під час війни особливу увагу правоохоронці приділяють безпеці.
– Ми навчаємо школярів, як поводитися в умовах воєнного стану, під час загрози ракетного обстрілу, а також попереджають, що робити, коли знайшли вибухонебезпечний предмет, – розповідає поліцейський.
До нас приходять школярі та відразу біжать до поліцейських обійматися.
Співробітники вибухотехнічної служби ГУНП продемонстрували учням макети вибухових пристроїв.
– У жодному випадку не можна чіпати підозрілі предмети. Обов’язково покличте дорослих для того, щоб вони могли сповістити екстрені служби, – розповів школярам начальник вибухотехнічного відділу ГУНП Андрій ГАВРИХ. – Якщо надійшло повідомлення про загрозу вибуху, чітко виконуйте вказівки вчителів.
– Спеціалісти з безпеки будуть працювати в навчальних закладах на постійній основі, – підсумовує Юлія Мойса.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-10-2022, 10:00
0
1 818