RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » П’ять хвилин – і вже «вколота»: як, чим і де в Чернівцях можна зробити бустер


Ще з серпня на Буковині різко зріс рівень захворюваності на COVID-19. За даними Чернівецької ОВА, щодня в області інфікується близько 240 людей. 45 із них підлягають госпіталізації.

У зв’язку з цим буковинців активно закликають щепитися: кому – першою чи другою дозами, кому – бустерною або ж навіть четвертою. Саме вакцинація, наголошують медики, є найкращим захистом від коронавірусу, йдеться у публікації "МБ" від 6 жовтня, пише molbuk.ua



Записуватися не потрібно

"У Чернівецькій області працює 151 пункт щеплення. Вакцинуватися можна у будь-якому з них без укладання декларації із сімейним лікарем. Важливо вакцинуватися тим, хто має супутні захворювання. Йдеться про цукровий діабет, серцеві хвороби тощо. Не варто забувати про засоби індивідуального захисту та самоізоляцію у разі виявлення хвороби. Вакцинуйтеся, аби захистити себе та інших. Наразі на Буковині є вакцини CoronaVac, Johnson & Johnson, Comirnaty/Pfizer-BioNTech", – наголошує в. о. директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Марія Поліщук.

Як розповіли у пресслужбі управління охорони здоров’я Чернівецької міськради, у Чернівцях вакцинують в усіх поліклініках та центрах первинної медико-санітарної допомоги. У місті таких центрів два – "Роша" і "Садгора". Працюють пункти вакцинації з 10:00. Записуватися не потрібно.

Я вже свого часу отримала дві дози вакцини AstraZeneca, але термін їхньої дії давно завершився. Проте все тягнула з бустером, аж доки не почали один за одним хворіти родичі та знайомі. Тоді вирішила також "вколотися". Написала своїй сімейній лікарці, спитала, що для цього потрібно.

"Щодня в поліклініці з 10.00 до 15.00. Записуватися не треба", – отримала відповідь.

Через 4 місяці – за четвертою дозою

Отож нарешті вибралася в поліклініку близько 11.00. При вході мені пояснили, що потрібно спочатку зайти в такий-то кабінет до чергового сімейного терапевта. Черг не було. У кабінеті мені дали заповнити згоду на щеплення. Жодних документів не вимагали.
Потім лікарка запитала мене, якою вакциною буду щепитися. В наявності зараз, мовляв, є "Джонсон" і "Пфайзер". Я почала вагатися і попросила медикиню порадити мені якусь із них.

"Немає різниці, вони обидві підходять. Але якщо хочете, оберіть "Пфайзер" – він більш перевірений", – порадила лікарка.
Я дослухалася до її поради. Фахівчиня вписала мене у список тих, хто цього дня прийшов вакцинуватися. Я у списку на той момент була третьою.

Із заповненим бланком про згоду на вакцинацію я пішла до кабінету щеплень.



Там теж не було черг. "Вкололася" у праву руку менш ніж за хвилину. Укол був майже не відчутним. Лише через кілька годин трохи почала "тягнути" рука. Медикиня розповіла, що приходить щепитися доволі багато людей: хто – третьою, а хто вже й четвертою дозою. Серед них – і молоді, і старші. Я поцікавилася, коли можна приходити за четвертим щепенням. Отримала відповідь, що через чотири місяці.



З отриманого досвіду можу сказати, що процедура щеплення максимально спрощена. Не потрібно записуватися, брати якісь документи чи проходити попередній огляд у лікаря. Увесь процес можна відбути за 5 хвилин.

Коментар фахівця:

Марія Мельничук, в.о.директора міської поліклініки №1:

"Найкраще робити бустер вакцинами, які рекомендують і дітям, і вагітним"

"Усі вакцини, зареєстровані для вакцинації проти ковіду, поділяються на живі ослаблені, тобто CoronaVac, і мРНК-вакцини (генномодифіковані різного ступеня вакцини, до яких належать Pfizer, і Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson).
Коронавірус – це вірусна інфекція, до неї організм швидко втрачає імунітет, тому рекомендована ревакцинація. Бустерна доза – це також ревакцинація. Спочатку ми робили бустер групі пацієнтів, які мають хронічні хвороби чи старші 65 років. Проте зараз в Україні вводимо її всім без винятку.

Ревакцинацію рекомендують робити не раніше ніж через 4 місяці після отримання попередньої дози, але не пізніше ніж через пів року. Тоді організм відновлює той імунітет, якого набув під час перших вакцинацій.

Якщо дві перших вакцинації були "Астразенекою", то ревакцинацію можна робити тільки мРНК-подібними вакцинами. Тобто "Пфайзером", "Джонсоном". Також можна однаковими за назвою, хоча це не обов’язково. До прикладу, після двох "Пфайзерів" можна провести ревакцинацію тим же "Пфайзером". Те ж стосується "Джонсона" і "Модерни".

Найбільш рекомендовані до бустера все ж таки вакцини, які радять для ревакцинації і дітям, і вагітним, – це "Пфайзер" та "Джонсон". Єдине, чим відрізняється вакцинація "Джонсоном" від усіх інших, – що для вакцинації не треба двічі робити ін’єкцію. Можна одноразово отримати "Джонсон" і через 4 місяці зробити бустер або ревакцинацію теж "Джонсоном" або "Пфайзером". Тобто замість 3 ін’єкцій можна усього 2 вакцинаціями пройти повний комплекс щеплення.

До теми:

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я Чернівецької міськради, впродовж 26 вересня – 2 жовтня у Чернівцях зареєстрували 795 нових випадків захворювання на коронавірус (попереднього тижня – 698). З них – 9,4% дітей. Таким чином, захворюваність збільшилася в 1,1 раза.

Від початку пандемії коронавірусу в Чернівцях захворіло 71 279 осіб, з них одужало – 68 931 людина, а 1 275, на жаль, померли.

Для стаціонарного лікування хворих на коронавірус мешканців Чернівців розгорнули 90 ліжок у міських лікарнях: у міській лікарні №4 – 50 ліжок, у КНП "Центральна міська клінічна лікарня" – 40 ліжок.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
7-10-2022, 21:19
Коментарів 0 Переглядів 1 547

Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.