У Чернівцях хочуть відмовитися від посипання доріг та тротуарів піском у центрі міста.
Про це на пресконференції сказав Чернівецький міський голова Роман Клічук, пише molbuk.ua
В інших частинах міста планують посипати піщано-сольовою сумішшю, а також гранітним відсівом, зазначив Клічук.
"Минулого року ми постановили, що центр міста має посипатися виключно сіллю. І цьогоріч теж наполягатимемо посипати центр міста тільки сіллю. А вже в інших частинах міста будемо використовувати піщано-сольову суміш. Також спробуємо застосувати не пісок, а гранітний відсів. Він більш екологічний, не так засмічує зливову систему, і навесні не призводить до пилу в усьому місті. Плюс його можна збирати і використовувати повторно. І взагалі, з часом ми маємо забути про пісок на вулицях міста", - переконаний мер.
Він додав, що сіль – це також не вихід, адже вона негативно впливає на грунт, вбиваючи практично всю рослинність.
Тому в ідеалі хотілося би посипати дороги та тротуари взимку в Чернівцях хімічними реагентами. Проте вони, хоч і сертифіковані в ЄС, проте ще не отримали "добро" на використання в Україні, сказав Клічук.
"Краще всього було би відмовитися і від солі, і від піску, і від гранітного відсіву, а переходити на хімічні реагенти, які використовуються в Європі. Вони є безпечними та екологічно чистими. До нас уже зверталися компанії, пропонуючи такі хімічні реагенти. Але вони не сертифіковані в Україні, і ми не можемо використовувати таку продукцію. Чомусь у нас досі не імплементовано те, що та продукція, яка сертифікована в ЄС, мала би автоматично мати дозвіл на використання у нас", - зазначив міський голова.
Він також додав, що наразі у місті достатньо запасів солі та піску. Якщо піску вистачить на всю зиму, то солі – на третину або на половину зими, залежно від температур.
"Ми встигли провести тендер і закупили сіль – поки що не в повному об’ємі, але це ще залежить від того, якою буде зима. Тобто якщо вона буде дуже сніжною, то нам цих запасів вистачить десь на третину зими, можливо, на половину. А якщо буде така зима, як минулого року, то вистачить повністю на всю зиму. Якщо ж таки потрібно буде – то дозакупимо".
Мер зауважив, що якщо раніше сіль купували в українського виробника "Артемсіль", то тепер доводиться закуповувати через українські компанії румунську сіль.
"Зрозуміло, що ціни значно підвищилися. Раніше ми брали українську сіль, яка добувалася в Бахмуті. У зв’язку з військовими діями сіль в Україні практично не добувається, тому приходилося брати імпортну, вартість якої зросла у 5 разів порівняно з тією ціною, яка була минулого року. Це пов’язано з інфляцією, подорожчанням долара".
Клічук додав, що у тендері на постачання солі з Румунії до Чернівців брали участь більше пів десятка різних фірм. У результаті вдалося закупити товар за нижчими цінами, ніж це зробили інші міста, до прикладу, Львів.
Раніше повідомлялося, що у Чернівцях
посипатимуть дороги сіллю з Румунії.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
3-10-2022, 13:45
2
1 740