Бліцконкурс на кращий проєкт благоустрою парку Шиллера у Чернівцях триватиме з 10 жовтня по 10 грудня. Переможці отримають премії – від 30 до 70 тисяч гривень.
Про це
повідомили у департаменті урбаністики та архітектури міськради, пише molbuk.ua
"Щодня мучуся, йдучи сюди з візком"
Під час розробки проєкту учасникам слід подбати про зонування території парку, поєднавши їх зручними та доступними доріжками, зазначають у департаменті. Також створити комфортний простір для відпочинку та дозвілля мешканців. При цьому зберегти довколишню природу і врахувати складний рельєф парку.
"На конкурсі можуть бути представлені будь-які ідеї, – зазначає директор департаменту урбаністики та архітектури міськради Андрій Тимофійчук. – Але бачення буде таким, щоби максимально врахувати рельєф та зберегти зелені насадження. Обов’язково мають бути доріжки, лавочки, освітлення, усі малі архітектурні форми".
Коли ж дійде до самого благоустрою, наразі невідомо. Так само невідомо, скільки на це знадобиться коштів.
А що ж думають про стан парку і про те, що там потрібно змінити, самі чернівчани? Про це кореспондентка molbuk.ua запитала, навідавшись до парку, йдеться у публікації "МБ" від 22 вересня.
Ось обережно, спираючись на погнуті поручні, спускається оббитою алеєю парку молода матуся Тетяна. Однією рукою вона штовхає візок.
"Я щодня мучуся, подумки сварюся, коли тут іду. Не знаю, що буде взимку, бо лише недавно тут поселилася. Але кажуть, що утворюється така ковзанка, що ні піднятися, ні спуститися. В парку нічого не облаштовано для дітей", – каже Тетяна.
"Не знаю, хто може ховатися за кущем"
Внизу парку зустрічаємо ще одну матусю, яку теж звати Тетяна. Її донечці Єві сім рочків. Дівчинка жваво стрибає по калюжах, доріжок тут немає.
Перехожий Антон зізнається, що, незважаючи на міцну статуру, не ризикнув би розгулювати хащами парку ввечері з дитиною: "Тут би не завадив контроль за порядком. Бо в парку полюбляють сидіти всілякі елементи. Буває, люди гуляють із дітьми, а тут із кущів виповзають усілякі з пляшками".
"Ми неодноразово зверталися до міської ради, щоби тут здійснили благоустрій, – каже пані Софія, будинок якої в самому центрі парку. – У нас тут пекло. Різні компанії ходять, п’ють, роблять, що хочуть. Я тут мешкаю вже 50 років. Колись люди тут пасли коней, корів, кіз, то підтримували порядок. Я зі свого подвір’я бачила, що робиться у парку і навіть на Київській. А зараз усе заросло повністю. Я не знаю, хто за кущем може ховатися".
"Я люблю цей парк, природу. Але за всім потрібен догляд, щоб був порядок", – додає чернівчанка.
До теми
У конкурсі можуть брати участь архітектори, колективи авторів.
Для участі треба подати письмову заяву на адресу департаменту урбаністики та архітектури міської ради.
Реєстрація учасників та проєктування – з 10 жовтня по 25 листопада.
Час, відведений на організацію роботи журі та підбиття підсумків, – з 25 листопада по 10 грудня.
Участь у конкурсі безкоштовна. Реєстраційний внесок не сплачується.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
24-09-2022, 15:32
0
5 339