Протягом останніх шести місяців на Буковині зменшилася кількість фур, які їдуть перевантажені.
Про це йдеться у публікації "МБ"
Фура на 50 тонн руйнує дорогу і влітку, і взимку
За словами начальника управління "Укртрансбезпеки" в області Віталія ПОНОМАРЕНКА, це пов’язано із воєнним станом.
– Якщо порівнювати з минулим роком, то цьогоріч водії більше дотримуються вагової норми. У зв’язку з війною в країні кількість перевантажних транспортних засобів значно знизилася. Водночас кількість самих вантажних перевезень зросла. Під час рейдової перевірки ми маємо право і навіть зобов’язані зважувати вантажні транспортні засоби. Наразі перебуваємо на трасі "Івано-Франківськ – Чернівці" на такому габаритно-ваговому комплексі.
– Тут інспектор зупиняє транспортний засіб та скеровує його на ваги. Зваживши вантажівку, отримуємо чек, після чого інспектор визначає, чи є перевантаження транспортного засобу. Розроблена сітка вагового-габаритного контролю. Якщо ми говоримо про дороги державного і дороги місцевого значення, то допустима вага становить 40 тонн. Однак хочу зауважити, що є допустимий відсоток похибки – два відсотки. Якщо вантажівки їдуть, порушуючи вагові обмеження, до прикладу важать 50 тонн, вони руйнують дороги і в теплу, і в холодну
пору року, – ділиться Віталій Пономаренко.
"Маємо нову техніку"
Кореспондентка "МБ" побувала із начальником відділу нагляду (контролю) управління "Укртрансбезпеки" в області Віталієм Пономаренком на габаритно-ваговому комплексі та побачила, як інспектори зважують фури.
Приїжджаємо до вагового комплексу, який знаходиться неподалік села Дубівці на трасі на Івано-Франківськ. Вантажівок нема. Двоє інспекторів "Укртрансбезпеки" спостерігають, чи не наближається вантажівка.
– Чи багато вантажівок за день перевіряєте? – запитую в інспектора.
– Та, як який день. Інколи їх багато, а інколи не дуже, – ділиться старший інспектор Олександр ШУТЬ.
Розглядаю, що ж це за комплекс такий, у чому його особливість. На ньому стоять ваги, які під час руху фури фіксують її масу. Неподалік припаркований автомобіль із надписом "Укртрансбезпека". У цьому автомобілі є комп’ютер.
– У комп’ютер ми вводимо дані фури. Протягом 30 секунд вантажівка проїжджає ці ваги. Через хвилину на комп’ютері з’являється чек, у якому вказана вага вантажівки. Так і визначаємо, чи є перевантаження, – пояснює інспектор Олександр.
Поки ми говорили, до комплексу наблизилася вантажівка. Інспектор вказує водієві, щоби він повернув праворуч та пройшов зважування.
– Бажаю здоров’я, ваші документи, – каже інспектор до водія.
Водій Микола пред’являє усі документи та проходить зважування.
– Перевантаження немає, – повідомляє результат зважування інспектор.
Водій розповідає, що перевозить продукти.
– Везу продукти до магазину. Хлопці молодці, що перевіряють, бо дороги не так давно зробили, і шкода, щоби за рік-два було все зруйновано, – каже чоловік.
За словами Віталія Пономаренка, в регіоні встановлені так звані комплекси WIM.
– Обійти WIM фактично неможливо. Цей комплекс перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Такий WIM знаходиться у Боянах. Підкріплює надійність даних те, що навантаження на кожну вісь вимірюється щонайменше в трьох послідовних точках.
Тому ідея з’їхати з колії й обійти WIM не працює. Наразі основним завданням цих WIM-ів є моніторинг дорожнього руху та ідентифікація перевізника. Це дуже допомагає інспекторам, адже якщо фура має перевантаження, то штраф відразу приходить перевізнику.
Які штрафи передбачені за перевантаження фур
*За перевищення габаритно-вагових норм на 5-10% штраф складе 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 гривень).
*За перевищення норм на 10-20% штраф зросте до 1000 мінімумів (17 тисяч гривень).
*… на 20-30% – 2000 неоподатковуваних мінімумів (34 тисячі гривень).
*… понад 30% – 3000 мінімумів (51 тисяча гривень).
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram