Як користуватися фітолампою в домашніх умовах?*

новини
1 391
0
* На правах реклами

Ще зі шкільного підручника з біології відомо, що рослинам потрібне світло для фотосинтезу. Якщо в природних умовах зазвичай усе для цього є, то під час вирощування квітів або врожаю вдома варто забезпечити належне освітлення. У вирішенні питання допоможе фітолампа для рослин від Led Story. Але для досягнення необхідного результату варто знати, як нею користуватися.

Як користуватися фітолампою в домашніх умовах?*


Основні правила досвітлювання рослин


Передусім треба визначити фактори, які впливають на ріст рослин у домашніх умовах:
  • кількість світла, що отримується;
  • колір світла;
  • тривалість досвічування.
При цьому немає однакових рекомендацій щодо застосування фітолампи для всіх квітів, овочів та фруктів водночас. Схема роботи залежитиме від різновиду рослини, фази культивування, фотоперіоду. З урахуванням усіх цих факторів вибирають температуру кольору, світлову ефективність, а також конкретно визначені спектральні діапазони.

Думка, що для отримання доброго результату можна використовувати й звичайний освітлювальний прилад, є хибною. Для досягнення інтенсивності денного світла необхідні особливі параметри спектра, рівень освітлення та навіть відстань.

Перед налаштуванням фітолампи обов’язково треба ознайомитися з правилами вирощування певної рослини в домашніх умовах. Найголовніше — коректно підібрати рівень освітленості, який вимірюється в люксах.

Режими досвічування в залежності від різновиду рослини


Якщо говорити про кімнатні рослини, в більшості випадків вони з’явилися в широтах, де тривалість дня складає 12 годин, а інтенсивність світла — до 120 тис. лк, і вона залишається майже незмінною протягом усього року.

Спочатку треба з’ясувати, яке саме освітлення полюбляє конкретна рослина, й у залежності від цього налаштовувати режим підсвічування:
  • полутінь — 1–3 тис. лк (за умови розміщення на підвіконні — взагалі не потрібно);
  • розсіяне світло — 3–4 тис. лк;
  • пряме сонце — 4–6 тис. лк.
Коли йдеться про екзотичні та плодоносні рослини, підсвічування має бути ще сильнішим — від 6 до 12 тис. лк. Буде доцільним розташувати різні горщики групами з урахуванням їхньої потреби в додатковому підсвічуванні. При цьому важливо, аби штучне світло падало на рослини за тим самим принципом, що й природне, тобто зверху.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують