Вчора, 15 вересня, передчасно пішов із життя доктор фізико-математичних наук, професор, академік Міжнародної термоелектричної академії Олег Янович Лусте.
Про це
повідомляють на фб-сторінці кафедри термоелектрики та медичної фізики ЧНУ, пише molbuk.ua
"Відчуття глибокої скорботи і непоправимої втрати переживають всі, хто знав його. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Олега Яновича і розділяємо з ними горе великої втрати. Похорон відбудеться 16.09.2022 р. о 14:00 на Годилові (при вході, під навісом)", - зазначають на кафедрі.
У соцмережах чимало колишніх студентів, колег та всіх, хто знав та шанував видатного вченого, висловлюють співчуття.
"Пішов із життя буковинець балтійського походження, викладач, лекції якого я мав честь слухати, вчений та прекрасний співрозмовник Олег Янович Лусте.
Ще довго буде відчуття, що, проходячи Кобилянською, можна буде підсісти на лавицю під клен, поговорити про фізику, її таємниці та глибинні симетрії Природи, які вивчає ця наука. Сподіваюся, ви там, де є відповіді на ці питання. Спочивайте з миром", -
написав письменник та активіст Андрій Тужиков.
"Adio, domnule profesor, adio prietene !!! Вічная пам'ять одному із найкращих Професорів!!!" -
зазначив країзнавець, бібліограф Володимир Акатріні.
"Латиш, який вчив мене українського патріотизму. Прощаючись сьогодні з одним із найталановитіших викладачів Чернівецького університету, який навчав мене і моїх колег студентів основам термоелектрики, а згодом був керівником відділення в КБ "Фонон", в якому я пропрацював кілька років після закінчення університету, я хочу подякувати йому ще й за глибоке знання української мови та української культури, які він не боявся демонструвати публічно в 1970-х - 1980-х роках.
А можливо, він просто передав мені той заряд українського патріотизму, який отримав від моїх батьків, які були його викладачами фізики й математики кілька десятиліть перед тим, про що він не раз з вдячністю згадував", -
написав голова товариства "Український народний дім" Володимир Старик.
Довідка
Олег Лусте (11. 04. 1942, смт Краснооктябрський, нині м. Шопоков, Киргизстан) - професор ЧНУ імені Юрія Федьковича, академік Міжнародної термоелектричної академії та лауреат премії Островського
Закінчив Чернівецький університет, де працював із 1963 року.
З 2007 року був професором кафедри термоелектрики, водночас з 1981 року був завідувачем відділу №5 КБ "Фонон".
зазначивЗ 1991 року працював професором інституту термоелектрики НАНУ та Міністерства освіти України.
Напрямами його наукових досліджень були термоелектрика, матеріалознавство, теорія термоелектрики перетворення енергії та інформації, теорія надійності в термоелектриці, термоелектрика приладобудування та мікрокалориметрія.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
16-09-2022, 09:17
0
6 854