RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Дев’ять категорій громадян: кого не призовуть на службу під час загальної мобілізації в Україні


В Україні триває загальна мобілізація, під час якої призову підлягають усі військовозобов'язані громадяни. Нещодавно міністр оборони Олексій Рєзніков наголосив, що найближчим часом усі чоловіки мають бути готовими відправитися на фронт.

Деякі категорії чоловіків не підлягають призову на службу. Проте більшість представників цих категорій можуть мобілізуватися за власним бажанням.



Кого не можуть мобілізувати під час війни в Україні: список

Заброньовані працівники компаній та підприємств, які виконують мобілізаційні завдання або від роботи яких залежить забезпечення держави та об'єктів критичної інфраструктури. Їм надається відстрочка терміном до шести місяців. Також нещодавно Уряд ухвалив рішення, що така відстрочка може бути одноразово подовжена.

Особи, які є непридатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я. Якщо особа виключена з військового обліку, вона не може бути мобілізованою взагалі, а якщо є тимчасово або обмежено непридатною, то їй надається відстрочка на шість місяців, після чого необхідно знову пройти військово-лікарську комісію. Також нещодавно в Україні дозволили мобілізувати осіб з інвалідністю.

Громадяни, які утримують за трьох або більше дітей до 18 років. Під цю категорію також підпадають опікуни та батьки повнолітніх, які мають I або II групу інвалідності.

Особи, які самостійно виховують дитину віком до 18-ти років. Чоловікам для отримання відстрочки за цією причиною необхідно надати у ТЦК документ-підтвердження (свідоцтво про смерть матері дитини або про позбавлення її батьківських прав). Якщо чоловік одружений повторно, то право на відстрочку за цією підставою для нього анулюється.

Громадяни України, які доглядають за тяжкохворими членами сім'ї, наприклад за дружиною чи чоловіком, дитиною, матір'ю чи батьком.

Опікуни, усиновителі, прийомні батьки і батьки-вихователі неповнолітніх дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування.

Народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки, а також деякі категорії чиновників.

Військовозобов'язані особи, які виховують неповнолітню дитину, у той час як їх партнер знаходиться на військовій службі. Також призову не підлягають особи, чиї близькі родичі загинули чи пропали безвісти внаслідок військових дій на Сході України (батьки, дід/баба, рідні/неповнорідні брати чи сестри, чоловік/дружина, син чи донька).

Освітяни, серед яких: студенти вищих навчальних закладів, здобувачі фахової передвищої освіти, які навчаються в українських або зарубіжних ЗВО на денній або дуальній формі; вчителі та викладачі, які працюють мінімум на 0,75 ставки.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
14-09-2022, 17:58
Коментарів 3 Переглядів 8 664

Hаписав: Батьки школярів, Коментарів: 0, Новин: 0, 15 вересня 2022 10:58
В новині:
Відстрочку педагогам безумовно треба давати, але за двох умов.
Педосвіта і право працювати вчителем чи
Вища освіта і стаж.
Бо тепер розумійте дуже вчителів забракувало. У лютому, березні коли були важкі бойові дії вистачало, в тепер забракло.
Якщо кого пече язик нам сказати репліку, а вам не все одно.
Так знайте не все одно!!!
Бо діти мають отримати освіту.

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 15 вересня 2022 13:30
В новині:
Народ платить 8000 у.о. щоб кордон перетнути. Про які закони за таких обставин може йти розмова?
Науковцям і педагогам відстрочка має бути.
Але давати її треба за наявності відповідних документів.
Довідка з місця роботи де має бути вказаний стаж роботи, навантаження і копії документів про освіту.
Якщо приймають на роботу, то копія диплому про педагогічну освіту. Довідка з школи і витяг з тарифікації, де вказано, що особа дійсно працевлаштована по фаху.

Ведемо до того, що з 1 вересня 2023 року треба серйозно контролювати кого і як приймають працювати до навчальних закладів працювати.
Бо тишком, нишком у школи і решта заклади наприймають таких професіоналів, що волосся дибом стане.

Hаписав: Кіцманчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 15 вересня 2022 13:57
В новині:
Вище правду пишуть. Наприймають до ПТУ, коледжів, ВНЗ і гірше за все в школи де діти, зброду.
ТЦК з свого боку мають суворо давати відстрочки новопризначеним, а ДОН з свого боку має посилити контроль і відповідальність директорів за те те, кого та як призначають.
Гроші багато можуть. Але тепер іде війна і не справедливо буде, якщо відстрочку будуть отримувати ті хто її не повинен мати.


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.