* На правах реклами
При виникненні незрозумілої тривоги та страху, неадекватних реакцій та втрати свідомості слід звернутися за медичною допомогою, адже ці симптоми вказують на
панічні атаки – розлад вегетативно-соматичного типу, що потребує обов'язкового лікування та контролю. Для усунення цього симптому необхідно пройти комплексну діагностику шляхом клінічного та апаратного обстеження, щоб дізнатися про причину. Лікуванням захворювання займається лікар-невропатолог, оскільки панічні атаки виникають через розлади вегетативної системи.
Симптоматика захворювання
Панічні атаки виявляються такими вегетативними симптомами:
Найбільш явною вегетативно-соматичним ознакою є рясне сечовипускання наприкінці нападу. Рідше у пацієнтів спостерігається діарея.
- високий рівень тривожності;
- задуха та проблеми з диханням;
- високий артеріальний тиск;
- ірраціональне мислення та сильне занепокоєння;
- страх смерті та серцевого нападу;
- запаморочення та нудота;
- оніміння кінцівок та нудота.
Панічні атаки провокуються інтенсивними розумовими та фізичними навантаженнями. Також причиною нападу може бути ендокринний дисбаланс. Саме через це у підлітків та вагітних жінок захворювання протікає агресивніше. Гормональні порушення провокують сильну відповідь вегетативної системи, що призводить до підвищення артеріального тиску, оніміння кінцівок, неконтрольованого страху та паніки.
Знайти причину недуги та впоратися з її негативними наслідками допоможе невролог та невропатолог з урахуванням результатів клінічних та апаратних досліджень. Сучасне обладнання дозволяє швидко і точно визначити тип розладу, його специфіку та особливості лікування. Для візуалізації компонентів лімбічної системи мозку та гіпоталамуса використовується МРТ. Діагностика стану судин проводиться за допомогою УЗД. Дослідження дозволяє виявити відхилення кровотоку головного мозку, які часто є причиною панічних атак.
Вибір тактики лікування
Залежно від виявленої причини розвитку панічних атак призначається спеціалізоване чи комплексне лікування. Невролог допоможе впоратися з лікворінні розладами. Пацієнт у подальшому спостерігатиметься у ендокринолога, якщо в процесі діагностики були виявлені гормональні причини панічних атак.
Але досягти стійкого результату можна лише за допомогою комплексного лікування. Реабілітаційні та профілактичні програми включають дихальні практики, кінезіотерапевтичні підходи, спеціальні фізичні вправи. Призначаються препарати, які здатні:
- нормалізувати артеріальний тиск;
- покращити кровотік головного мозку;
- знизити збудливість;
- усунути гормональні порушення.
Сучасна медицина має безліч способів лікування та корекції стану при панічних атаках.
14-09-2022, 10:45
0
1 050