Мало хто задумується, проте цільна буханка і нарізаний хліб, що продаються у магазині — далеко не одне й те ж саме. Експерти, вчені та кулінари все більше прагнуть привернути увагу до небезпек нарізаного білого хліба.
Новини.LIVE з посиланням на Newsyou розповідає, у чому ж насправді шкода нарізаного на шматочки магазинного хліба.
Перша причина — хімікати та консервантиЧи колись ви вдавалися в питання, чому порізаний на шматочки хліб може лежати в пакеті декілька тижнів без плісняви? Відповідь проста: у нього додають більше домішок, аніж у хліб, який не планують нарізати для продажу. Нарізаний хліб переповнений додатковими консервантами, які не дають йому швидко псуватись. Чи потрібні вони нам в організмі — відповідь однозначно "ні". Зверніть увагу, пліснява на такому хлібі, коли все ж з’являється, часто має неприродній яскраво-помаранчевий колір.
Друга причина — псуванняВтім, якщо допустити, що додаткових консервантів у нарізаний хліб не додають, тобі він точно псуватиметься набагато швидше свого цілого "брата". Річ у тому, що збільшується площа, на якій може розвитись пліснява. Якщо врахувати, що такий хліб зазвичай тримається у пакетах, це тільки сприяє його псуванню — усередині утворюється конденсат і хліб наповнюється вологою. Якщо взяти дві однакові за інгредієнтами буханки — нарізану і цілу — швидше зіпсується, звичайно, нарізана.
Третя причина — швидкість черствінняЛогічно, що нарізаний хліб набагато швидше почерствіє, адже він виділяє набагато більше вологи, аніж ціла буханка. І якщо у цілого батона зачерствіє тільки відрізаний краєчок, на який потрапляло повітря, то у випадку з порізаним хлібом — почерствіє кожен шматочок.
Четверта причина — процес нарізкиВас ніколи не дивувало те, як акуратно нарізаний хліб, що продається? Навіть найгостріший домашній ніж не впорається із цим завданням. Не виходить так порізати хліб і в автоматах для нарізки, які зараз є у багатьох супермаркетах. То в чому ж секрет?
Зазначається, окрім спеціальних ножів, які використовуються на виробництві, в процесі нарізки використовується також спеціальна олія, якою змащуються ножі. Переважно, це дуже дешевий та некорисний продукт (щоб не росла ціна на буханку), який дозволяє якраз зробити скибочки такими акуратними та некрихкими. Також ножі, буває, обробляють етиловим спиртом — це дозволяє ще й подовжити термін придатності продукту. Звичайно, користі від цього знову ніякої.
П'ята причина — ціна
При всіх цих мінусах, які ми перерахували, такий хліб ще й коштує дорожче. Чи вартий він того — вирішувати, звичайно, тільки вам.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-09-2022, 00:15
0
5 047