У ніч на 13 вересня на кордоні Азербайджану та Вірменії почалися бойові дії. Азербайджан звинуватив Вірменію у скоєнні широкомасштабної провокації на державному кордоні.
Відповідне повідомлення опублікувало міністерство оборони Азербайджану.
У відомстві повідомляють, що збройні сили Вірменії здійснили широкомасштабні диверсії на Дашкасанському, Кельбаджарському та Лачинському напрямках.
Вказується, що вірменські ДРГ у темний час доби замінували ділянки між позиціями підрозділів азербайджанської армії та дорогами постачання в різних напрямках.
Реакція Вірменії
Своєю чергою у міноборони Вірменії кажуть, що Азербайджан відкрив вогонь з артилерії та великокаліберної зброї у бік населених пунктів Ґоріс, Сотк та Джермук.
Міноборони Вірменії повідомляє, що збройні сили Азербайджану застосовують безпілотні літальні апарати.
Вірменія вирішила звернутися до ОДКБ
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян вночі 13 вересня скликав засідання Ради безпеки з приводу загострення ситуації на кордоні з Азербайджаном.
На зустрічі обговорювали подальші кроки щодо ситуації на кордоні з Азербайджаном. Зокрема було ухвалено рішення про звернення до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
Дзвінок Пашиняна Путіну
Також напередодні засідання Ради безпеки Пашинян провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.
Пашинян повідомив подробиці дій збройних сил Азербайджану в напрямку території Вірменії, що почалися опівночі, які супроводжувалися обстрілами з артилерії та великокаліберної зброї.
Пашинян назвав дії азербайджанської сторони "неприпустимими та наголосив на важливості адекватної реакції міжнародної спільноти".
Як зазначається в повідомленні вірменського уряду, "співрозмовники домовилися про оперативний зв'язок".
Що таке ОДКБ
Нагадаємо, до ОДКБ входять Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан. Остання спільна операція в рамках цієї організації проходила на початку року в Казахстані.
Країни ОДКБ відмовилися брати участь у російському вторгненні в Україну.
Наразі всі країни-учасники ОДКБ (окрім РФ та Білорусі) дотримуються нейтралітету в питанні російського вторгнення. Жодна з них не визнала анексію Криму та незалежність "ДНР/ЛНР".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-09-2022, 08:45
0
2 085