Принц Паша – саме так звуть лабрадора, який вже став зіркою Чернівців. Замість того, щоб відлежуватися на дивані, собака виконує важливу місію – збирає гроші для нашої армії.
За фото із Пашею чернівчани донатять будь-яку суму. За весь час собаці вдалося зібрати 30 тисяч гривень, йдеться в публікації "МБ".
"Вже зробили сувеніри з Пашою"
Власник Паші, волонтер Володимир Дорош розповідає, як виникла ідея залучати собаку до збору коштів.
– Наш волонтерський штаб з початку війни об’єднав сотні людей. У нас було багато ідей, як збирати кошти на допомогу нашим хлопцям. І зараз основне завдання – забезпечити дронами наші бойові підрозділи на лінії фронту. Тож ми вирішили проводити благодійний ярмарок. Займаємося цим вже близько двох місяців. Долучилися до придбання двох дронів. До нас приходив ще один собака. Потім ми побачили собаку Патрона, який став популярним.. І в нас з’явилася ідея – залучати нашого принца Пашу, який періодично приходив у штаб. Ми взяли його на ярмарок на вулиці Кобилянської. Люди з ним фотографуються і кидають в скриньку різні суми, які їм під силу виділити. Так вже понад місяць на вихідних ми приходимо і збираємо кошти, – розповідає В. Дорош.
Доки я спілкуюся з власником собаки, до нього часто підходять люди, щоб сфотографуватися. Паші таке заняття подобається. Він спокійно сидить, наче усміхається. Інколи облизує людей, що з ним граються. Чернівчани зупиняються, щоб сфотографувати Пашу, обіймають. На ярмарок Паша приходить тільки у вихідні, або коли немає дощу чи повітряної тривоги. За день собака збирає від двох до чотирьох тисяч гривень.
У собаки вже навіть є сторінка в Інстаграмі.
– Ми вже виготовили сувеніри з Пашою. Є горнятка, наліпки. Надалі плануємо класти скриньки у зоомагазинах, і продовжувати збирати кошти на ЗСУ. Найбільше Пашу люблять дітки. До нас прийшов хлопчик Богданчик, він малює. Хлопчик подарував свою картину, щоб ми її продали на ярмарку. Люди вже впізнають Пашу, і це стає доброю традицією – прийти з ним сфотографуватися і задонатити на ЗСУ, – каже власник собаки.
"Звикли до нього дуже швидко"
Про те, як собака з’явився у сім’ї, розповіла дружина Володимира Дороша, Алла.
– Раніше у нас був коричневий лабрадор. Чоловікові його подарували волонтери. Сталося так, що він помер від укусу кліща. Ми важко переживали цю втрату, тому більше не планували заводити собаку. Та, напевно, так вирішила доля, що на сороковий день після смерті нашого собаки, ми завітали в гості до знайомої. Вона саме віддавала собаку в добрі руки. Тож ми вже четверті господарі у Паші. Звикли до нього дуже швидко, та й він до нас.
Він дуже розумний. Декілька місяців ходили до кінолога, бо собака був вже дорослим. Знайшли хорошого кінолога Олександра, він вчив його. Паша знає такі команди: "сидіти", "лежати", "голос", "стояти", "поцьомати" і навіть "селфі". Найкраще вивчив команди "гуляти", "їсти" і "пити". У тому розпліднику, де він народився, всім цуценятам давали клички на літеру "П". Тому він отримав ім’я принц Паша, – розповідає Алла.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.