* На правах реклами
Сьогодні вже ні для кого не секрет, що вплив сонця на шкіру є суттєвим та далеко не завжди позитивним. Так, при дозованому обсязі сонячних променів в організмі синтезується вітамін D, що зміцнює і кісткову тканину, і покращує роботу імунної системи в цілому. Але від надлишку ультрафіолету та без засобів захисту сонце може спровокувати серйозні наслідки.
Тож, через надмірне перебування на сонці може спостерігатися порушення синтезу меланіну, а це, у свою чергу, призведе до порушеної пігментації шкіри. Від чого найчастіше й з'являються пігментні плями на обличчі та тілі. Окрім плям на шкірі, надмірний ультрафіолет може спровокувати ще й опік дерми, й навіть ракові новоутворення в деяких випадках.
Якщо уточнювати,
УФ-випромінювання – це невидимі для очей промені (або ж компоненти сонячного світла), що поділяються на кілька різних типів, залежно від довжини хвилі. Ця довжина варіюється від 100 до 400 нм, та чим вона менша, тим вище буде енергія променів ультрафіолету – тобто шкідливіша.
Яка функція шкіри?
Взагалі,
функція шкіри полягає у захисті від широкого спектру зовнішніх впливів, в тому числі й впливу сонця. Також наша шкіра бере участь у таких процесах, як дихання, терморегуляція, обмінні процеси тощо. Ще дерма є значним рецептивним полем різноманітних видів поверхневої чутливості, а саме – температури, болі, тиску.
Шкіра складається з трьох шарів:- Захисний епідермальний шар (верхній).
- Наповнений колагеном шар (середній).
- Підшкірно-жирова клітковина (нижній).
Відмітимо, що цей останній найглибший шар шкіри (підшкірно-жирова клітковина), через те, що розташований глибоко під шаром дерми (власне шкіри), захищає внутрішні органи – забезпечує їм амортизацію і теплоізоляцію.Загалом, будова і функції шкіри дозволяють їй здійснювати багато процесів в організмі. Не дарма шкіра вважається найбільшим органом людини.
ЦІКАВО ЗНАТИ: Чи знали ви, що наші потові залози мають вигляд трубочок, які так званими протоками відкриваються на поверхні шкіри отвором. Через них й виділяється шкірне сало – себум. Якщо він виробляється в надлишковій кількості, це може призвести до розмноження бактерій на поверхні шкіри, жирного блиску, лущення й акне. Тому, догляд за тілом, особливо той, який регулює вироблення себуму, дуже важливий.
Що впливає на здоров'я шкіри?
Саме через те, що дерма, як найбільший орган, відповідає за величезну кількість процесів, проблеми зі шкірою іноді незліченні. Починаючи, наприклад, від таких, як атопічний дерматит (що лікується відносно просто), закінчуючи навіть онкологією (що є дуже серйозною проблемою зі складним тривалим лікуванням).
Основні чинники, що впливають на здоров'я шкіри, це:- сон;
- харчування;
- рівень стресу;
- спосіб життя – чи активний, чи ні;
- однозначно сонячне випромінювання;
- шкідливі звички;
- дотримання правил особистої гігієни.
Як ми бачимо, на здоров'я шкіри впливає достатньо багато чинників. Говорячи окремо про те, як впливає сонце на шкіру, відмітимо його всесезонну дію. Звісно ж, у такі пори, як зима і осінь, сонячні промені менш активні і мають менш шкідливий вплив, ніж навесні і особливо влітку. Але захищати шкіру від сонця все одно важливо цілий рік.
Які проблеми виникають через вплив УФ-променів?
Проблеми, що виникають зі шкірою через УФ-промені, насамперед завжди пов'язані з її фотостарінням. Цей вид старіння дерми через сонце означає порушення синтезу такого пігменту, як меланін. Через це, особливо для людей зі світлою шкірою, стає актуальною поява пігментних плям. Про них та про інші найпопулярніші проблеми зараз детальніше.
Пігментні плями на обличчі та тілі
Пігментація, як процес порушеного вироблення меланіну, передбачає, що відтінок шкіри на певних ділянках обличчя або тіла змінюється від світло-коричневого до чорного кольору. Інші, наприклад, внутрішні причини та лікування такої проблеми варто з'ясовувати вже з кваліфікованим лікарем-дерматологом. Саме він й розкаже, як позбутися пігментних плям, які з’явились нещодавно, а також про методи боротьби з гіперпігментацією вже застарілою. Ще він повинен розповісти про догляд за шкірою обличчя та тіла і про використання сонцезахисного крему, що захищає шкіру від ультрафіолету. Видалення пігментних плям також може здійснювати дерматолог. Сьогодні в основному це завдяки лазеру.
Мелазма
Серед популярної проблеми впливу сонця на шкіру є і така, як мелазма.
Причини та лікування мелазми також вам розповість професійний дерматолог, тому що впоратися з нею самостійно навряд чи вдасться – це цілий комплекс лікувальних заходів.
Відмітимо, що мелазмою є порушена пігментація з надлишковим утворенням меланіну саме у зоні губ, лоба, верхній частині щік та перенісся. Страждають на мелазму переважно жінки (нерідко під час вагітності) у віці від 30 до 40 років, що пов’язано з роботою гормонів. Мелазма, на відміну від звичайної пігментації, частіше вражає людей із смуглявою шкірою або тих, хто добре засмагає (має хорошу реакцію на сонце). Загалом, ефект лікування такого роду проблеми, як мелазма, досягається повільно. У 70% досягається стійка ремісія (яка слабшає знову при постійному УФ-випромінюванні шкіри), але повністю позбавитися від мелазми вдається лише у 30%.
Інше
Крім того, про що ми сказали вище, серед проблем зі шкірою через сонце можуть бути і такі, як лущення та потьмяніння, зморшки та заломи, її огрубіння, забиті пори та навіть акне, що зазвичай виникає через надмірне виділення себуму (шкірного сала) та, як наслідок, розмноження бактерій та запалення.
9-09-2022, 12:03
0
1 434