* На правах реклами
Питання, як захистити себе від нападу хуліганів чи грабіжників, постає перед кожним громадянином. Особливої актуальності воно набуває восени та взимку, коли різко скорочується світловий день і багато людей добираються додому з роботи вже в темний час, нерідко неосвітленими вулицями. Тяжкий економічний тягар війни, безробіття, сприяють зростанню грабежів, а значить подумати про власну безпеку сьогодні актуально, як ніколи.
Захистити себе можна різними предметами, а за наявності певних навичок, – навіть голими руками. Важливо звертати увагу на ефективність засобу самозахисту (здатність відбити напад і при цьому не вбити зловмисника), а також на його доступність як з точки зору законодавства, так і ціни.
Газові балончики у такому разі – достойний вибір, їх асортимент в українських інтернет-магазинах вельми широкий (див. за посиланням
https://zbroya.store/zbroya/zasobi-samozahistu/hazovi-balonchyky/). При грамотному застосуванні вони здатні вивести з ладу нападника на час, якого вам буде достатньо, щоб уникнути небезпеки. При цьому для покупки та носіння балончика не потрібен спеціальний дозвіл, і коштує цей засіб самозахисту зовсім недорого. Незважаючи на сильний ефект уражаючої речовини (ірританта) у перші хвилини після застосування, нею неможливо завдати суттєвої довготривалої шкоди здоров'ю нападника, що убезпечить вас від серйозних правових наслідків, якщо розслідуванням цієї події займуться правоохоронні органи.
Види газових балончиків
Важлива відмінність між моделями полягає у способі перенесення уражаючої речовини. Існують такі види:
- Аерозольні. Зразки даного типу створюють хмару газу, об’єм якої достатній для ураження нападника (у тому числі якщо він не один) навіть за непрямого влучення. Вони також добре показують себе проти зграї бродячих собак. У той самий час на ефективність такого типу сильно впливає вітер. З іншого боку, застосування даних моделей заборонено у замкнутому просторі, бо під дію уражаючої речовини може потрапити і сам власник засобу самозахисту. Тому якщо ви часто їздите у нічних електричках і побоюєтеся нападу саме там – це не ваш вибір. В іншому – це непоганий варіант, особливо з огляду на те, що в стресовій ситуації спрямувати струмінь точно в обличчя нападаючого, слабо підготовленій людині буває непросто.
- Струменеві. Оскільки в цьому випадку уражаюча речовина викидається у вигляді струменя, вони вимагають точного влучення в обличчя зловмисника, що буває складно або зовсім неможливо зробити, особливо при стрімкому нападі. У разі успішного застосування вони вкрай ефективні, бо гарантовано на певний час позбавляють нападаючого зору. Крім того, цей вид можна відносно безпечно застосовувати в замкнутому просторі, він відмінно підходить водіям і вкрай рекомендований таксистам.
- Гелеві. Близькі за своїми характеристиками до попереднього типу, але виділяються тим, що клейкий гель, на відміну від рідкого ірританта, набагато складніше змити.
- Пінні. У плані особливостей застосування мають багато спільного зі струменевими газовими балончиками, але на відміну від них уражаюча речовина після влучення на обличчя моментально спінюється, що збільшує пляму контакту зі шкірою та слизовими оболонками.
- Комбіновані. Ірритант виходить з ємності одночасно у вигляді струменя та газу. Мають вищу ефективність ніж аерозольні, бо більш стійкі до вітру, і при точному попаданні струменем у вічі моментально знешкоджують нападаючого. Їх небезпечно застосовувати у замкнутому просторі. Точність при використанні цього типу газових балончиків менш критична порівняно із струменевими, гелевими та пінними тощо.
Газові балончики відрізняються також за типом уражаючої речовини. Її види:
- Капсаїцин. Являє собою екстракт пекучого перцю. Вид ірританту, що зустрічається найчастіше. Ефективний як проти людей (у тому числі у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння), так і тварин.
- Морфалідпеларгонової кислоти. Більш м'який, синтетичний аналог капсаїцину, що має менш тривалу дію.
- CR. Найбільш сильний ірритант, що зустрічається у вільному обігу. Викликає сильне подразнення носоглотки та очей, гострі болючі відчуття.
- CS. Найменш ефективний серед розглянутих уражаючих речовин. За характером впливу схожий з капсаїцином, проте значно слабший за нього. Не має сильного уражаючого ефекту проти осіб у стані сп'яніння, слабо діє на тварин. Може використовуватись у комбінації з іншими ірритантами.
Газові балончики також випускаються в різних об'ємах – від мініатюрних, що помістяться у жіночу сумочку, до великих моделей, об'ємом 100 і більше мл.
Що також важливо враховувати
Небезпечні ситуації, в яких ви можете опинитися, можуть бути дуже різноманітними і вимагати індивідуальних способів захисту. Наведемо простий приклад.
Як уже було зазначено вище, більшість газових балончиків добре відлякують тварин, але уявіть ситуацію, якщо до вас проявляє агресію собака, яку вигулює в парку дитина, нездатна впоратися з нею. Безумовно, балончик допоможе вам відбитися, але є чимала ймовірність, що і дитина також постраждає від уражаючої речовини. Для таких ситуацій ідеально підходять якісні відлякувачі собак або електрошокери. Тож не треба зводити свою безпеку до єдиного засобу самозахисту.
Також зазначимо, що ніщо не вбереже ваше життя та здоров'я так, як уміння уникати небезпечних та конфліктних ситуацій. Навіть володіючи засобами та навичками самооборони, не покладайтеся на них надмірно. Будьте уважні і не ризикуйте без вагомих причин.
8-09-2022, 11:40
0
752