Сім’я Заможних у 2014 році втратила свій бізнес через війну, у 2020 – "підкосив" коронавірус, а тепер – все знову змінила війна. У нашому місті їм вдалося відкрити заклад, який за словами Романа, дещо нетиповий для нашого регіону.
Кореспондентка "МБ" поспілкувалася із сім’єю бізнесменів та побачила їхній заклад на вулиці Університетській.
"Ми вже раз це пережили"Роман розповідає, що коли все почалося наприкінці лютого – відразу зрозуміли: це не просте загострення.
– Коли почули у Києві перші вибухи, зрозуміли, що почалася справжня війна. Ми вже одного разу це пережили. Не хотілося знову повторювати. Багато варіантів, куди їхати, не розглядали. Відкрили карту і почали шукати трохи безпечніше місто на заході Україні. Аналізували все: там якісь нафтопереробні заводи, військові об’єкти, аеродроми. Не хочу брехати, саме через це й обрали спокійні Чернівці. Раніше ми тут ніколи не були, – каже Роман.
Роман Заможний говорить, що до 2014 року в Донецьку вони мали свою мережу фітнес-клубів. У Києві більше орієнтувалися на заклади харчування – кілька точок з попкорном, а також франшиза, за якою робили бургери.
– Ми вже можемо отримувати статус заслужених біженців України. Двічі війна змусила нас переїжджати. Вперше тікали в 2014 році з Донецька. Разом із партнером, який допоміг відкрити вже заклад у Чернівцях, мали хороший бізнес у Донецьку – мережу фітнес-клубів. Тоді довелося все кидати, бо не сподівалися на швидке вирішення ситуації. У Києві відкрили один заклад, це була івано-франківська франшиза, готували бургери. Ну і дрібний бізнес – точки швидкого харчування, і з попкорном, – додає.
Оголошення про оренду побачили випадковоПодружжя зізнається: щось відкривати у Чернівцях не планували. Та гуляли містом й одного разу на дверях приміщення у центрі побачили оголошення про оренду.
– Чесно, не думали щось відкривати. Якось гуляли із сином у центрі, побачили оголошення про оренду. Ми тоді були біля університету. Подумали, що це дуже гарне місце для відкриття закладу. Ввечері зателефонували за номером, приміщення було ще вільне, під заклад орендувати дозволяли. Місце тут таке красиве. Досвід у Києві був, вирішили спробувати, – каже Роман.
Концепція, назва, інтер’єр закладу належить другу сім’ї Юрію. Переїхав заклад із Броварів під Києвом.
– Цей заклад у вашому місті – не наш, всі основні фонди належать нашому другу. Він поділився цим усім із нами. У Броварах кав’ярня працювала з 2020 року. Прихід окупантів у березні змусив Юру закритися. Ось так вийшло. У Юри народилося кафе, але прийшли орки. Тепер цього кафе у Броварах немає, зате є у Чернівцях, – додає підприємець. – Ми можемо сказати точно, що дещо відрізняємося від закладів у вашому місті. Формат Чернівців – універсальність, тобто все й відразу. Ми звикли до дещо іншого формату. Будемо орієнтуватися на студентів, через зручне розташування. Бургери, лаваші, кава, чай – швидко й доступно.
Чернівці мають великий туристичний потенціалРоман та Ольга вперше в Чернівцях. Зізнаються: така архітектура може стати туристичним магнітом. Звичайно, кажуть, є й недоліки – погані дороги.
– Раніше не були у Чернівцях, це перший наш досвід. Вже встигли об’їхати всі міста в Україні, не були тільки в Ужгороді. Чернівці мають великий потенціал, саме туристичний. У вас дуже красиве місто, але погані дороги. Владі треба постаратися, щоб заохотити бізнес розвиватися. Такої архітектури я ніде більше не бачив.
Чернівчани хороші, приязні. Але це так – моє спостереження. Ми встигли вже побувати у багатьох куточках Буковини. Тут дуже гарно, гарна природа, – каже Роман.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-09-2022, 07:58
0
5 848