Вдень 3 вересня в історичній частині Чернігова на виставці спрацювала бойова зброя, у результаті чого постраждали 4 дітей.
Про це повідомив голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус у Telegram.
"Не можу не відреагувати на трагедію, що сталася сьогодні в історичному центрі міста. На заході, що передбачав інтерактив для дітей, чомусь була і експозиція з бойовою зброєю, яка спрацювала. Троє дітей постраждали", - прокоментував голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус у Telegram.
За словами голови ОВА, серед постраждалих – 2-річний хлопчик, він у тяжкому стані.
Згодом в Офісі генпрокурора повідомили, що у результаті детонації боєприпаса постраждали 4 дітей від 2 до 12 років. Наразі потерпілі перебувають в лікарні з різними ступенями тяжкості тілесних ушкоджень.
Чаус пообіцяв, що винні будуть покарані.
За даними Чернігівської міської ради, надзвичайна подія сталася біля художнього обласного музею ім. Галагана, на Валу. Вибух пролунав близько 13:30.
"Під час заходу, де була представлена виставка боєприпасів, один із них здетонував, попередньо – це був протитанковий снаряд, який влучив у дах одного із приватних будинків, новобудову, в цьому мікрорайоні", - повідомили у Чернігівській міськраді.
У мерії підкреслили, що жодних офіційних дозволів на проведення цього заходу влада не надавала, а також не отримувала повідомлень про його проведення.
За даними Суспільного, 10-річний хлопчик тримав РПГ і натиснув на курок – у результаті чого зброя спрацювала. Хлопчика оглушило, нині він з мамою та 12-річним братом у травмпункті, їх оглядають лікарі. Ще одна дитина в реанімації.
В ОГП повідомили, що за фактом детонації боєприпаса розпочали розслідування за ч. 2 ст. 414 (порушення правил поводження зі зброєю) ККУ.
На даний час триває огляд місця події, допит свідків, вилучення зброї та боєприпасів. Вирішується питання про затримання причетних до злочину осіб та повідомлення їм про підозру.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.