RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Втомилися латати ямки, тому замінюємо асфальт»: які дороги ремонтують у Чернівцях


Фото з фб-сторінки департаменту інфраструктури та благоустрою ЧМР

Доки дозволяє погода, тривають поточні ремонти низки вулиць. Станом на кінець серпня на них виділили 118 мільйонів гривень.

Які саме дороги відремонтували, ремонтують або ж планують оновлювати, для molbuk.ua розповів директор департаменту інфраструктури та благоустрою міськради Григорій Прохоренко.





Вулицю Кармелюка відкриють для проїзду

За словами чиновника, чимало вулиць уже оновили від початку року.

"Щойно з’явилася можливість, ми почали з вулиці Головної біля будинку-корабля. Там частково зробили поточний ремонт, відновили бруківку. Далі перейшли до вулиць Кафедральної, Бандери, Міцкевича, Герцена (йдеться про найбільш проблемний брукований відрізок на перехресті). Завершили також вулицю Небесної Сотні та повністю – Садову. Торік ми зробили частину дороги на Садовій, цього року завершили її. Тож тепер вона вже повністю з новим асфальтом.

Плюс відремонтували відрізок по вулиці Героїв Майдану – від ринку "Центральний" до зупинки на Сторожинецькій. Там уже є нова розмітка, наразі чекаємо на світлофорну зону. На цій локації буде повністю нове регулювання перехрестя, з’явиться лівий поворот на Сторожинецьку, що дасть транспорту можливість легко роз’їжджатися. Також ще трішки, і завершуємо ремонт вулиці 29 Березня. Вона велика і доволі складна", – зазначає Григорій Прохоренко.



Триває ремонт – у цьому випадку йдеться про капітальний – багатостраждальної вулиці Кармелюка. Від вулиці Буковинської до Герцена вистелили верхній шар асфальту, цю частину вже зробили проїзною. На іншій частині вулиці наразі стелять верхній шар асфальту, там працює техніка. Тротуари доклали на тій ділянці, де вже встелений верхній шар асфальту.



"Гадаю, всю вулицю відкриємо для проїзду ще цього тижня, тільки щоби погода допомогла і не було дощів. Довше дороблятимуть тротуари – десь до кінця жовтня – початку листопада", – зауважує директор департаменту.

Роботи завершує вже новий підрядник: попереднього – фірму "Євродор" – оштрафували на 1,5 мільйона гривень за порушення термінів договору. Зокрема, компанія для забезпечення виконання договору внесла кошти в розмірі 1,5 мільйона гривень. Та оскільки вона не виконала умови договору – кошти перерахували до бюджету.

"У підрядника було фінансове зобов’язання щодо виконання умов договору, і перевага таких умов у тому, що підрядник не сплачує нам штраф, а ми просто забираємо гроші в бюджет у випадку їх недотримання, – пояснює Г. Прохоренко. – Зараз таке ми практикуємо майже у всіх договорах для того, щоби у підрядника було бажання зробити дорогу якісно, а не як-небудь.

Важливо також те, що у всіх договорах, які стосуються поточного ремонту, прописуємо гарантійний термін 3 роки. Законодавством передбачено тільки рік. Проте ми встановлюємо втричі довший термін, щоб у виконавців не зникало бажання здійснювати роботи якісно. І вони на це погоджуються".



Цьогоріч Рівненську вже не відремонтують

Насправді від підрядника залежить практично все, провадить чиновник. Згадати хоча би ще одну багатостраждальну вулицю – Рівненську. Її також ремонтує "Євродор". Точніше, ремонтував: з першого вересня з цим підрядником розірвуть договір. Далі доведеться заново проводити тендер. Тому цьогоріч відремонтованою вулицю Рівненську чернівчани не побачать.

"Термін виконання робіт закінчується першого вересня. Наразі там роботи не ведуться і не проводилися досі. Ми з підрядником будемо розривати договір і однозначно в цьому році Рівненську вже не зробимо. Будемо готуватися до того, щоби, як і на Кармелюка, вирахувати різницю, яку треба доробити, провести тендер і знайти нового підрядника. Інших варіантів немає. Мережі там уже прокладені, залишилися порівняно легші роботи: постелити асфальт, покласти бруківку, тротуарну частину. Але ще трохи часу це ще займе", – каже посадовець.

Триває також ремонт шматка вулиці Хмельницького.

"Це капітальний ремонт, ми його планували ще з минулого року. Там є певні складнощі з водопровідною мережею, треба виконати додаткові роботи. Сподіваюся, цю ділянку закінчимо цього року, як це прописано у договорі", – зазначає Г. Прохоренко.

"Ми й так відстали від інших міст"

Наступними планують провести тендери щодо поточного ремонту двох перехресть – на Головній –Комарова та Героїв Майдану – Комарова.

Розпочалися й тендерні торги щодо ремонту частини вулиці Зарожанської (мірокрайон Роша).

"Торік ми частково зробили Зарожанську, там залишилася ще невелика ділянка, яку треба зробити. І тоді з початку вулиці до клубу буде нормальна дорога", – обіцяє співрозмовник.

У планах – і поточний ремонт найбільш проблемної ділянки вулиці Південно-Кільцевої (від переїзду). А також – Винниченка (від вулиць Кармелюка до Миру). Ще – ремонт вулиць Маланчука (колишньої Миколаївської), Гузар (ділянка від вулиць Головної до Федьковича), Січових Стрільців (відрізок від вулиці Кишинівської вгору, де отримали багато скарг на хвилястість дороги), та Вірменської (ділянка від вулиці Руської, проте до Української не "дотягнуть" – нормативи не дозволяють).

"Поточний ремонт асфальтованих вулиць передбачає повну заміну верхнього шару асфальту, – пояснює Григорій Прохоренко. – Він зрізається фрезами, влаштовується основа, потім стелимо верхній шар. Тобто буде повністю новий асфальт. Бо вже, чесно кажучи, втомилися латати ями, це марна справа".



Також уже провели тендер на поточний ремонт тротуарів у центрі міста. Вартість робіт – 11 мільйонів гривень. Перелік вулиць значний, серед них – тротуари на Університетській, Міцкевича, частково Головній та інших.

Окрім того, проведені тендери на капітальні ремонти вулиць Богуна та Горького (відрізок від Богуна до Хмельницького).

"Вартість робіт по вулиці Богуна – понад 40 мільйонів гривень. Йдеться про капітальний ремонт, із заміною мереж, освітленням.

Плануємо розпочати роботи вже незабаром і цього року замінити мережі. Оскільки Богуна й так непроїзна, гадаю, не буде проблем щодо того, що ми її на зиму "розриємо" й залишимо так до весни. І вже до літа повністю відремонтуємо дорогу. Такий наш ідеальний план. Щодо вулиці Горького, то тут вартість робіт буде становити приблизно 17 мільйонів гривень", – розповідає чиновник.

"Часто чуємо закиди, що у нас, мовляв, війна, а ми ремонтуємо дороги. Проте хотів би нагадати, що Чернівці й так дуже сильно відстали навіть від сусідніх міст за рівнем благоустрою. У нас часу не те що немає, він давно вже вичерпаний. Потрібно просто шаленими темпами наздоганяти хоча би наші сусідні західні міста. Плюс до Чернівців приїхало багато переселенців, і, за різними прогнозами, їх буде ще більше. Тобто навантаження на місто росте, тому благоустрій треба покращувати однозначно", – переконаний Григорій Прохоренко.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
1-09-2022, 22:38
Коментарів 0 Переглядів 4 011


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.