* На правах реклами
Чи відомо вам, коли саме виник перший сучасний батут? І чи взагалі він на початку свого існування так називався? Та кому саме ми маємо завдячувати за винахід такого унікального спортивного інвентарю?
Сьогодні
купити батут можна в будь-якому спеціалізованому спортивному магазині. Та не просто купити, а й вибрати потрібний розмір чи колір, підібрати аксесуари до нього, навіть є можливість обрати батут з дашком, який слугуватиме повноцінним дитячим будиночком для відпочинку на свіжому повітрі.
Джордж Ніссен
Але хто б міг подумати, що вперше батут у сучасному вигляді було виготовлено лише у 1936 році. До цієї дати певні схожі конструкції використовувались для рятування людей з палаючих будинків, а також під час виконання складних акробатичних трюків у циркових виставах, проте повноцінну дієву конструкцію було виготовлено лише в 1930-х роках минулого століття. Свій диво-винахід автор Джордж Ніссен називав "трамполін", оскільки насамперед він був спрямований на відпрацювання стрибків у воду.
Відразу після розробки його практичність та універсальність була досить широко оцінена і він почав використовуватись в багатьох професійних сферах діяльності. Ось лише невеликий перелік тих сфер, де батут був застосований та продемонстрував свою високу ефективність:
- Військові льотчики. Вперше для тренування вестибулярного апарату пілотів батут був використаний у Франції, а далі, в роки Другої світової війни, застосовувався у багатьох передових арміях великих держав.
- Пожежники. Для покращення загального фізичного стану та витривалості.
- Циркові артисти – для відпрацювання трюків різної складності, а також використовувався як страховка.
- Професійні спортсмени зі стрибків у воду.
Подальший розвиток
З плином часу батут удосконалювався. Деякі його різновиди на сьогодні використовуються навіть у підготовці астронавтів до космічного польоту. А у 2000 році до Олімпійських видів спорту були віднесені індивідуальні стрибки на батуті, які можуть виконуватись як чоловіками, так і жінками. Відтоді вони входять до обов’язкової програми Літніх Олімпійських ігор.
Окрім вище перерахованого, трюки на такому спортивному спорядженні відпрацьовують і прихильники екстремальних видів спорту: гірськолижники, серфінгісти, вейкбордисти, сноубордисти тощо. Це дає їм змогу у безпечних, але максимально наближених до реальних, умовах відшліфовувати свою майстерність та професійність.
2-09-2022, 14:41
0
752