Минулого тижня обласне управління лісового господарства організувало виїзну колегію для керівників лісгоспів. Це своєрідний обмін досвідом.
Цього разу побували в Чернівецькому держлісгоспі, в який нещодавно ввійшли три лісгоспи – Сторожинецький, Глибоцький та Герцаївський.
Насамперед побували в новозбудованому рекреаційному пункті "Тарашани", який знаходиться обіч траси "Чернівці – Глибока". Облаштували його працівники місцевого лісництва всього за два тижні, йдеться в публікації "МБ".
– Площа відпочинкового майданчика – пів гектара, – розповів Василь Хащевий, директор Чернівецького держлісгоспу. – Є п’ять альтанок, стільки ж мангалів, волейбольний майданчик, дрова, працює відеоспостереження. Незабаром такий же рекреаційний пункт "Слатина" відкриємо в Їжівському лісництві".
– Вдячні лісівникам за облаштування відпочинкового місця, – каже Василь Чуляк, голова Тарашанської громади. – Тут можливість гарно провести час мають і туристи, які прямують в бік Румунії, і жителі наших сіл, і грибники.
Сільським громадам активно допомагають лісівники Кузьмінського лісництва. Лише за пів року обсяг заготовленої продукції тут становить понад 5,8 тисячі кубометрів.
У Тереблеченському лісництві на площі 3,7 тисячі гектарів розташовані експлуатаційні ліси, захисні, рекреаційно-оздоровчі та ліси природоохоронного, наукового й історико-культурного призначення. Основними породами є дуб, бук, ялиця і ялина.
Сучасне виробництво є й у Глибоці, де знаходиться лісопункт підприємства. Нині на двогектарній площі розташовані два лісопереробні цехи, дві сушильні та пропарочна камери, склади готової продукції.
– Велика заслуга в тому, що лісопункт працює результативно, належить досвідченим виробничникам, які оновлюють обладнання самостійно, економлячи тисячі гривень, – ділиться Валерій Постевка, начальник лісопункту. – Ми реконструювали один із цехів. Виготовляємо різні пиломатеріали, як обрізні, так і необрізні. Щомісяця переробляємо до 600 кубометрів деревини. Реалізація продукції становить до трьох мільйонів гривень на місяць. Є й гарна зарплата – до 14 500 гривень на місяць.
До тих об’єктів, які можна відвідати, входило й Банилівське лісництво, яке відоме в Україні тим, що тут знаходиться вольєрне господарство "Зубровиця", площа якого сягає понад 80 гектарів.
– Створене воно у 2016 році, – розповідає Сергій Чистов, мисливствознавець. – Зараз у вольєрі є сімнадцять зубрів: три самці й сім самиць, решта – молодняк. Цих червонокнижних тварин ми щороку випускаємо в дику природу, де вже є 33 тварини. Для них ми вже заготували 20 тонн сіна, зернові суміші. Поголів’я доводиться оновлювати.
– Прагнемо до того, щоби в кожному лісництві були рекреаційні місця: нині в області їх є понад сто, – резюмує Василь Гончар, начальник обласного управління лісового господарства. – Цей процес триватиме. Щоби були кошти на розвиток лісової галузі Буковини, треба оновлювати виробництво сучасними технічними засобами. Цим і займаються підрозділи Чернівецького держлісгоспу. Нині ми посилено готуємося до осінньої лісопосівної кампанії, віддаючи перевагу культурам із закритою кореневою системою.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-08-2022, 20:53
0
2 821