«Замовите зараз, а привезуть у листопаді»: цьогоріч дрова на Буковині – на вагу золота

новини / Новини Чернівців / гаряча тема
6 362
0

Прийдешній опалювальний сезон стане для українців серйозним випробуванням. Найбільш складною передбачають зиму для мешканців територій, на яких тривають бойові дії. Проте й жителям спокійних регіонів буде непросто взимку.

Про це йдеться у публікації "Молодого буковинця" від 19 серпня, пише molbuk.ua



Тарифи на газ обіцяють не підвищувати і запевняють, що запасів газу на цей сезон вистачить. Та економити треба. Тому влада вже попереджає про те, що температура в домівках буде плюс 18-19 градусів. Тож людям радять, поки ще є час, утеплювати будинки, запасатися обігрівачами та дровами.

Буковинці й самі збагнули, що варто мати альтернативне джерело опалення. У зв’язку з цим зріс попит на будинки з пічками чи камінами. От тільки, як з’ясувала кореспондентка "МБ", дістати дрова зараз доволі складно.

"Купуйте дрова, яких нема"

У пошуку дров я зателефонувала до одного з лісництв Чернівецького держлісгоспу. Хотіла замовити кілька кубометрів начебто для родичів у селі. Мені чесно відповіли: чекати доведеться довго, бо черги величезні.

"Навіть якщо замовите дрова зараз, вони будуть аж наприкінці листопада, не раніше, – розповіла мені працівниця лісгоспу. – Дуже великі черги. Людей не десятки, а сотні. А ми зараз не можемо забезпечити всіх, тому що не заготовляли дров більше, ніж раніше. Це називається "купуйте дрова, яких нема". Просто кажу вам, як є. Чи можу гарантувати, що дрова точно будуть? Зараз такий час, коли ні на що не можна дати гарантію.

У нашому лісгоспі вартість одного кубометра – 1044 гривні. З першого вересня ціна може підвищитися, бо вона зростає щомісяця. Це вартість лише за дрова. А ще ви повинні знайти свій транспорт, вантажників, прийти у ліс по дрова. І така ситуація – у всіх лісництвах. Хочете – телефонуйте ще кудись, але вони вам те саме скажуть. Щодо ціни, то вона може бути різною. Це ще залежить від породи деревини. Якщо м’яка (хвойні), то дешевше. Але дрова краще брати з твердої породи. От тільки де ж ви її візьмете…", – зітхнула співрозмовниця.

Зателефонувала також у Берегометське лісомисливське господарство. Там повідомили, що вартість дров на верхньому складі (тобто безпосередньо у лісі) – 690 гривень за кубометр. На нижньому (тобто звезені вже з лісу) – 804 гривні. Проте також потрібно подбати самому про доставку.

У розмові один із працівників лісгоспу підтвердив, що на дрова – великий попит, і дістати їх доволі проблематично.

"Ті, хто позносили пічки, тепер дуже жалкують"

Жителька одного з сіл Дністровського району пані Зінаїда розповідає, що запаслася дровами ще минулого року. Тоді вони обійшлися в тисячу гривень за метр кубічний. Привезли ці дрова їй із сусідньої Хмельниччини. Також, каже, чула, що возять із Вінниччини або ж із місцевих лісгоспів.



"Я тоді взяла 10 кубометрів, і добре зробила, – каже жінка. – Тепер дрова у нас продають щонайменше по 1200 гривень (з урахуванням доставки). Опалюємо трохи конвекторами, трохи пічкою. Хата в нас низенька, невеличка, багато не треба. Кинули оберемок дров – і в помешканні вже тепло. Тож дров, закуплених торік, вистачить ще й на цю зиму. А от у сусіда котел на дровах, то там дуже багато їх потрібно – щонайменше 15 кубометрів на один сезон".

Багато хто знову повертається до кахельних пічок та камінів, каже пані Зінаїда.

"Наші родичі-односельці раніше зробили помилку: забрали з дому всі пічки, натомість встановили парове опалення. Тепер, щойно настають холоди, мучаться. Бо в них хата велика, часом і по тисячі кубів газу на місяць іде. Це вже майже вісім тисяч гривень. А палити треба протягом п’яти місяців, доки стане тепло. От і набігає до 40 тисяч гривень за опалювальний сезон. Для простої родини в селі з трьома малими дітьми це – величезна сума. Тож тепер економлять: іноді взагалі вимикають опалення і ходять закутані з голови до ніг, або ж вмикають електрообігрівачі".

Багато хто в селах, не маючи змоги закупити дрова, "пускає" на них дерева з власного саду. Ті, хто мешкають поблизу річок, спилюють верби, які швидко відновлюються, розповідає співрозмовниця. А ще утеплюють хати, чим можуть.

"В одному зі спорожнілих будинків із пічним опаленням у нашому селі поселилися переселенці з Харкова – донька і її старенька мати. Вони пічку ніколи не топили, у квартирі мали центральне опалення, – провадить пані Зінаїда. – Але зараз оцінили, наскільки це вигідна річ. А якось бачу: несуть картонні ящики. Кажуть, будуть стелити на долівку під килим, щоби не так тягнуло сирістю від підлоги".

"Довезти нічим: транспорт віддали на ЗСУ"

Водночас завідувач сектору технічної політики використання лісових ресурсів Чернівецького облуправління лісомисливського господарства Олександр Москалюк запевняє: дрова знайдуться для всіх, хто їх потребує. А от із транспортом проблема: везти їх нічим, замовникам слід подбати самим.

"Дрова є, а от транспорт ми віддали на потреби ЗСУ. Тож завозити не маємо чим. Щодо ціни, то в кожному лісгоспі різні витрати, тому кожен встановлює свою вартість", – каже Олександр Москалюк.

На запитання, чи правда, що через значний попит може бути затримка з дровами, фахівець відповів: "Я про таке не чув. Ніхто не телефонував і не скаржився на таку проблему. Проте може бути, що дуже багато запитів, і у лісництвах не встигають заготовляти відразу таку велику кількість дров. Проте нікому з тих, хто звертався до лісгоспів, у дровах не відмовили. Забезпечимо ними всіх, хто потребує. Ми обов’язково перебудемо цю зиму, все буде добре".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм