RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Ніколи не сподівалися відкритися у вас»: працівники кав’ярні зі Слов’янська переїхали до Чернівців


Переселенці зі Слов’янська, які опинилися у Чернівцях через російську агресію, відкрили на вулиці Кобилянської заклад харчування "Ультрабабуся". Всі вони працівники мережі "Ультра Фемелі", заклади якої були найвідомішими у Слов’янську.

Кореспондентка "МБ" побувала в кав’ярні у центрі Чернівців та поспілкувалася із власницею Поліною Семенець та декількома працівниками зі Слов’янська.



У Слов’янську мережа закладів була великою, розширювалися вони з 2006 року. Від самого початку у закладі працює шеф-кухарка Ірина Михайлівна, яка народилася та виросла у Чернівцях. Саме вона стала ініціаторкою переїзду працівників на Буковину.

"Ми всі тут, як рідні"

– Заклад у Чернівцях відкрився на початку червня, – розповідає власниця Поліна Семенець. – Я опинилася на заході України ще наприкінці лютого. З родиною ми вирішили, що треба їхати. Спочатку думали, що це тимчасовий переїзд: два-три тижні – і повернемося додому. Та все почало набирати таких масштабів, що було зрозуміло: це зовсім не те, що було у 2014 році. Це справжня війна, яку ми досі не бачили. Коли виїжджали, за 50-60 кілометрів від Слов’янська вже точилися активні бойові дії, інколи "прилітало" й у наше місто. Постійно чули авіаудари, гради. Залишатися було небезпечно.

"Ми завжди мріяли про розширення, хотіли відкрити заклади в інших містах. Але ніколи не сподівалися, що це будуть Чернівці. А знайти приміщення тут для оренди – це якийсь подарунок", – додає власниця.

Наприкінці травня підприємці максимально перевезли все своє обладнання із Донеччини. Відкрили новий заклад на початку червня.



"Морозильні камери, столи, печі, стільці й багато іншого. Це все перевозили власними силами, – розповідає директорка закладу Ольга. – Завантажували все наші працівники, які не виїхали. Але це було досить проблемно.

Приміщення у Слов’янську зазнало руйнувань. Через авіаудар неподалік вибило вікна та двері. Воно зараз зачинене, всередині поки ще ціле. У нас там часто "прилітає". Сирени вмикають дуже часто. Якщо тривога триває три години – весь цей час лунають сирени, щоб люди не виходили".

"Ультрабабуся" – це про нашу Ірину Михайлівну"

Шеф-кухарка Ірина Михайлівна – одна із найважливіших людей у закладі. Саме через неї "проходить" все: рецепти, нові страви, назви. Завдяки їй й виникла така назва у Чернівцях.

– Ірина Михайлівна колись нам розповідала про свою маму – маленьку жінку, яка колись у Чернівцях готувала сама на великі весілля. Це була тендітна жінка, яка все встигала. Ірина Михайлівна дуже схожа на свою маму – теж все встигає. Тому, напевно, й виникла така ідея назви. А бабуся – тому, що це якесь рідне, своє, – розповідає власниця Ірина. – Через нашу Ірину Михайлівну – проходить все: страви, рецепти, назви. Вона часто їздить вчитися новому. Шеф-кухарка родом із Чернівців ще молодою дівчиною поїхала на північ України вчитися, там познайомилася зі своїм чоловіком, який родом зі Слов’янська. Так й опинилася на Донеччині.

У закладі поки що небагато відвідувачів, заходять й гості й "свої" – люди зі Слов’янська. Часто цікавляться й чернівчани: звідки переїхали, що в них цікавого.

– Слов’янськ – місто, у якому ми всіх знаємо, тому коли приходять "наші" вже у Чернівцях, впізнаємо їх. Чернівчани часто цікавляться, звідки ми, як відкрили заклад. Наш персонал – як одна родина. Є люди, які вже тут 16 років, від заснування. Якось так нас знаходять "свої". Всі живемо в дитячому садочку в селі Ленківці. Тепер, напевно, доведеться всім роз’їжджатися, бо починається навчання, – розповідає П. Семенець.

"Ремонт нам зробили майже безкоштовно"

– Я вперше у Чернівцях і вражена, що у вас так гарно, а люди такі хороші. Про університет раніше чула, але ніколи не могла подумати, що така краса є у нас в Україні. Ще рік точно будемо тут залишатися. Сподіватися на те, що вже завершиться швидко, не варто. Ми реалістично дивимося на ситуацію. Тому наразі наш дім – Чернівці. Тут будуємо і плани на майбутнє…Люди дуже привітні, допомагають. Працівники, які робили ремонт у нашому закладі, не взяли всю суму. Це дуже несподівано й приємно, – додає пані Поліна.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-08-2022, 18:32
Коментарів 0 Переглядів 5 817

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.