У Чернівцях сьогодні, 12 серпня, демонтували монумент Перемоги, або пам'ятник невідомому солдату, який простояв на Соборній площі майже 80 років.
Буковинці бурхливо відреагували на цю подію, активно висловлюють свою думку в коментарях, пише molbuk.ua
Думки людей розділилися: одні вважають, що не варто зносити пам'ятник солдатам, серед яких полягло чимало українців. Також вважають, що це наразі не на часі. Інші ж радіють тому, що нарешті з центру міста зникне цей "монумент тоталітаризму".
"За більш ніж шість століть влада в Чернівцях мінялася десь разів вісім, і скільки було за цей час зруйновано пам'ятників ? Сотні! Жаль. Це історія Буковини, якою би вона не була. Нагадаю, що в Берліні стоять поруч два пам'ятника, радянські танки, Т - 34, які охороняються державою, як і могили загиблих радянських солдат. І це ЄС ! А Україна - кандидат в ЄС"
"А колаборанти, як завжди, проти…"
"Я проти. Уявляєте, колись прийдуть інші часи і героїв сьогоднішньої війни назвуть фашистами, і безжально знищать, зганьблять і забудуть.... Сьогоденний патріотизм перейшов межу вандалізму! Не можеш знати своє майбутнє без минулого. А там були чиїсь тати, діди чи прадіди. І воювали до кінця. Як наші хлопці зараз!"
"В Європі є пам'ятники, яким 3000 років, а що є в нас? Кожні 100 років рівняють з землею, і кожен новий диктатор ставить свої правила"
"Знести все під 0 , зачистити і ніяких пам'ятників взагалі"
"Кому шкода минулого, підіть сьогодні і поживіть в окупованих територіях, чи спитайте жителів Маріуполя, Бучі, Ірпіня, Бородянки, чи навіть побудьте і подивіться на зухвальство асвабадітєлєй в Херсоні, Бердянську, Новій Каховці чи Мелітополі. Тоді точно вам буде "нє жалко" за минулим, расєйською окупаційною армією, яка віками "спасає" чи "асвабаждає" світ"
"Ніколи не забувайте своїх загиблих героїв!!! Тільки вони також, як і зараз, були жертвами імперських амбіцій! І мій дідусь загинув під Сталінградом... А мама пам'ятає виселення і голодомор, будучи малолітною, коли батьки їли своїх померлих дітей! В кожного своя пам'ять і шана...!!!!"
"Наші предки - одні воювали проти фашистів, честь їм і хвала. А інші тою ж владою совітів були вислані в Сибір, Колиму, як вороги народу, особливо тут на Буковині. А вони боролись ще тоді за теперішню вільну Україну. Тому у кожного своя правда. Ми повинні все це прийняти і примиритись. Зараз у нас один ворог - путінська московія"
"Це спірне питання і дати однозначну оцінку цій події - складно. Кожен по-своєму правий - і хто за знесення, і хто проти. Прихід радянської влади на Буковину приніс багато позитивного, але з часом масове виселення, арешти, нав'язування колгоспів і т. д. викликали неоднозначну реакцію у людей. Після війни було багато позитивного: безкоштовне навчання на всіх рівнях, медицина і інше. Але життя було під контролем комуністів, скрізь партія встромляла свій ніс, навіть в особисте життя. Так що всі по-своєму праві, а далі - час покаже!"
"Немає союзу, немає цієї совкової перемоги. Натомість маємо брехню, якої більше, аніж тієї правди, на якій виховували цілі покоління. Зрештою, не було великої вітчизняної війни, а була Друга Світова. Відтак, дати на обеліску мають бути інші: 1939 - 1945. Залишити це металеве опудало означало би, що Україна-Буковина навічно радянська"
"Мабуть, у містах Польщі, Литви і інших країнах більш розумні люди. Там зносять цю історію без жалю"
"Нарешті гарна новина. Зняли опудало з центру міста"
"Можна подумати, що страшно ходили до тих пам'ятників. Оці, що плачуть за ними, хоч раз прибрали, поклали квіти просто так, без усяких свят?"
"На мідь здати!"
"Валити не будувати. Це наша історія. Діди, батьки поклали своє життя за те, щоб народилося покоління. З часом, можливо поставлять пам'ятник Героям України і наступне покоління знищить його".
"Мій дідусь воював...шкода та жаль..."
"Мій дідусь теж воював. І я радий, що нарешті прибрали цей символ-привид радянського тоталітаризму", - пишуть у коментарях.
Раніше науковець розповів про те, хто і коли встановив пам'ятник "довгорукому солдату".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |