Вартість оренди комунального майна під час повномасштабної війни у Львові не зросла, на відміну від Чернівців та Тернополя.
Про це
йдеться у підсумках ДП "Прозорро.Продажі" за перше півріччя цього року.
Війна вплинула на ринок оренди комунального майна. Найменш активними у першому півріччі міста були у квітні, коли провели лише 206 успішних аукціонів і заробили до місцевих бюджетів понад 624 тисячі гривень щомісячно. Кількість успішних аукціонів та надходження до бюджетів почали зростати наприкінці травня — у червні, але ще не повернулися до довоєнного рівня.
Лідером серед міст, які провели найбільшу кількість успішних орендних аукціонів уже після початку повномасштабної війни виявились Чернівці. Вони провели 75 аукціонів, тоді як Київ – 72. На третьому місці опинився Хмельницький – 58 торгів. Львів – на четвертому місці. Тут провели результативних 54 аукціони.
Найвигіднішими проведені аукціони виявились для столиці – вони дозволяють заробляти Києву 2,2 млн грн щомісяця. Якщо ж врахувати торги, проведені від початку року, то загалом Київ отримає до за свого бюджету майже 5,5 млн гривень щомісяця. Чернівці – на другому місці за доходами. До бюджету міста надходитиме 1.1 млн гривень щомісячно. З них 687 тисяч за підсумками аукціонів проведених в умовах воєнного стану.
Львів за доходами на третьому місці. Бюджет громади отримуватиме щомісяця 346 тисяч гривень від аукціонів з оренди комунального майна, проведених в умовах воєнного стану, загалом від початку року – 778 тисяч гривень.
До слова, Львів виявився одним з небагатьох великих міст, де вартість оренди комунального майна не змінилась від початку повномасштабної війни. Так ціна за оренду квадратного метра з 24 лютого зросла у Чернівцях, Запоріжжі, Ужгороді, Тернополі та Черкасах. Знизились ціни лише у містах, знизилися у містах, де під час війни відбувалися обстріли, ракетні удари або велися на околицях бойові дії, – у Харкові, Миколаєві, Кропивницькому, Дніпрі та Сумах.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-08-2022, 16:49
0
1 202