Верховна Рада на нещодавньому засіданні ухвалила зміни до держбюджету на 2022 рік. Як наслідок – збільшилися видатки на фінансування соціальних програм і пенсій.
Як розповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна, ця стаття витрат збільшилася на 73,8 мільярда гривень.
За її словами, навіть в умовах війни український уряд працює над тим, щоб максимально залучати кошти, зокрема міжнародні, і підтримувати свою економіку. Адже сильна економіка – це не лише потужна армія, але й виконання соціальних зобов'язань.
"Найбільше фінансування було передбачено на програму допомоги внутрішньо переміщеним особам і виплату пенсій", – розповіла Лазебна.
Що буде із субсидіямиМіністерка наголосила, що кошти на субсидії зараз є. Уряд розуміє, що рано чи пізно прийде опалювальний сезон і на тлі втрати роботи та доходів люди потребуватимуть допомоги.
"Ми фінансово забезпечуємо програму субсидій і кажемо людям, що ми її не скорочуємо і не зменшуємо", – додала вона.
Як зростатимуть мінімальна пенсія та соціальні виплати
Попри війну, розв'язану росією, Україна продовжує збільшувати розмір мінімальної пенсії, а також соціальних виплат. Розповідаємо, як вони змінюватимуться упродовж 2022 року. На українців упродовж цього року очікують 5 підвищень. Вони стосуватимуться як пенсій, так і соціальних виплат, гарантованих державою. Зауважимо, що одна з них уже була в липні.
Мінімальна пенсія зросте
1 липня – 2 027 гривень;
1 жовтня 2 680 гривень; 3 000 гривень;
1 грудня 2 093 гривні; 2 500 гривень.
Пояснюємо, що за цифри. Передовсім слід нагадати, що 1 січня 2022 року вперше підвищили мінімальну пенсію. Тоді вона становила 1 934 гривні. А от у липні відбулось наступне підвищення до 2 027 гривень. Сума ця вибрана не випадково. На неї вплинуло підвищення прожиткового мінімуму. Тож і мінімальна пенсія зросла.
Уже 1 жовтня має зрости мінімальна заробітна плата. Мовитиметься про 6,7 тисячі гривень. Водночас мінімальна пенсія повинна бути не нижчою за 2 680 гривень. Але таку суму отримають не всі пенсіонери. Йдеться лише про тих, хто не працює та досягнув 65 років або більше. Ще одна умова – досягнення страхового стажу: 35 років для чоловіків і 30 – для жінок.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-07-2022, 08:30
0
687