Студентів, аспірантів та викладачів не повинні мобілізувати під час воєнного стану.
Це пояснив адвокат волонтерського руху Адвокати ЗСУ Роман Лихачов, пише НВ.
Згідно зі статтею 23 Закону України Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації такі військовозобов'язані:
здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Закон України Про освіту встановлює, що фахова передвища освіта здобувається на основі повної або базової середньої освіти. Здобуття фахової передвищої освіти на основі базової середньої освіти здійснюється з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти та отриманням відповідного документа про повну загальну середню освіту (ч. 2 ст. 16 ЗУ Про освіту).
Відповідно до ст. 28 ЗУ Про вищу освіту в Україні діють заклади вищої освіти таких типів: університет; академія, інститут; коледж. Особи, що закінчили бакалаврат, перед вступом до магістратури вже не вважаються студентами та не можуть претендувати на відстрочку від мобілізації. У такому випадку вони не є здобувачами вищої освіти, оскільки списки студентів формуються, як правило, з першого вересня. У цей час вказані особи втрачають право відстрочки.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
11-07-2022, 20:37
0
2 986