Під час ракетного обстрілу небезпечно ховатися у панельних будинках. Найкраще ховатися у підвалі чи шахті ліфта.
Про це в
ефірі всеукраїнського телемарафону розповів заступник керівника ДСНС у Київській області Богдан Данилюк.
За його словами, найбільш небезпечним укриттям є панельні будинки. Після влучення снаряда такий будинок складається, як картковий. Після обвалу в таких будинках утворюється великий простір, де можуть вижити люди. Але це трапляється вкрай рідко.
Цегляні будинки також руйнуються, тільки ще сильніше. Цегла розпадається на дрібні матеріали і в такому будинку вижити ще важче.
Данилюк уточнив, що якщо людина не потрапила в епіцентр вибуху, а її просто привалило чи заблокувало будівельними конструкціями, то можливі переломи, подряпини, струс головного мозку.
Найкраще під час повітряної тривоги потрібно ховатися у укриттях, які спеціально для цього створені.
"Якщо це населений пункт у сільській місцевості, то люди мають свої льохи, в яких можна сховатися", - пояснив представник ДСНС.
Шанси на виживання збільшують дві стіни: якщо людина під час вибуху перебуває між двома стінами, це врятує її життя.
"Якщо це буде удар з боку фасадного будинку, то чим більше перегородок, тим більша ймовірність залишитися живим. У панельних будинках я взагалі не рекомендував би залишатися, в монолітних будинках дуже добре захищають ліфтові шахти, вони повністю з моноліту, залізобетонні. Але все одно треба спускатися в укриття", - підсумував Данилюк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
11-07-2022, 16:01
0
1 724