Прикордонник Павло Піковець, який був взятий в полон з "Азовсталі", розповів, як до полонених ставилися окупанти.
Коротке інтерв’ю з героєм опублікувала Держприкордонслужба.
Чоловік зазначив, що 15 квітня він дістався до Азовсталі у Маріуполі, де йому надали першу медичну допомогу. Там він перебував понад місяць разом із іншими українськими захисниками.
– Мені там поставили гіпс і обробили рани, які були, та дістали осколки. Потім вже я перебував на Азовсталі пораненим до самого виходу 17 травня, – сказав він.
За словами прикордонника, перебування у полоні йому хочеться забути як сон. Проте навіть у тяжкі моменти Павла не покидала надія, оскільки він знав, що вдома його чекають дружина та донька.
– Хочеться це все забути як сон. Я не скажу, що тортури якісь були. До тих, що були з Азовсталі, ставились якось по-іншому. Чи поважали, чи боялися, я не знаю. Але на нас вони дивились, як на воїнів. Надія була, надія постійно була. Я знав, що мені потрібно повернутись і я знав для кого: для дружини, для доньки. Вони мене чекали і потрібно було повернутись, – сказав Павло.
Зазначимо, що 29 червня відбувся найбільший із початку війни обмін полоненими. З російського полону звільнили 144 українських бійців, серед яких є 95 захисників Маріуполя та Азовсталі. Найстаршому зі звільнених виповнилося 65 років, наймолодшому – 19.
Більшість українських захисників, які повернулися додому, важко поранені.
Президент України Володимир Зеленський повідомляв, що російські військові взяли в полон понад 2,5 тисячі українських бійців з Маріупольського заводу "Азовсталь".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.